Оксана Забужко, письменниця
Оксана Забужко, письменниця

Welcome to the 2016 Summer Olympics. В Ріо – повний аеропорт солдатів з автоматами. Перехід між терміналами виглядає як метафора сучасної війни: обабоки, попід вікнами повзуть конвейєрні ленти, відгороджені з одного боку пластиковою стінкою в людський зріст заввишки – в цих коридорах точиться життя, спішать пасажири, мами, діти з морозивом і т.д. – а посередині, де проїзд для візків, – розставлені в шаховому порядку вояки в шоломах. Спиною до себе, обличчям до нас. Стоять, стежать.

З автоматами напоготові.

«О спорт, ти – мир (с)», – на ходу бурмочеш собі під носа замість лайки.

(Одне тішить: привезти сюди під виглядом «уболівальників» два літаки спецназу, змішати їх із цими хлопцями й розіграти черговий кривавий спектакль, «підпаливши» ще один континент, у Росії вже не вийде – не той тепер БРІКС, Амазон-річка не та.))

І все-таки відчуття – те саме інстинктивне, звірине, що його вже давно впізнаю в різних точках світу (вперше –в Ніцці восени 2010-го): додому, швидше звідси додому, тут пахне пожежею! – штовхає в спину, надає прискорення. Миру вам, добрі люди, гарної вам Олімпіади, дай Боже, щоб все було гоже, тільки, соррі, – бєз мєня».

(Фоток не робила – ніхто там фоток не робить, атмосфера не сприяє)).

Джерело: Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ