Так званий референдум про статус Криму пройшов 16 березня 2014 року
Так званий референдум про статус Криму пройшов 16 березня 2014 року

В окупованому Криму заперечення підсумків так званого «референдуму» про приєднання півострова до Росії планують визнати екстремізмом. Відповідну пропозицію висунув голова слідчого комітету РФ Алєксандр Бастрикін, повідомляє Укрінформ.

Він побачив у «Кримському федеральному окрузі» особливий різновид екстремізму: «фальсифікацію відомостей про історичні факти», спроби поставити під сумнів результати «референдуму» про приєднання Криму до Російської Федерації.

«Представляється необхідним доповнити поняття «екстремістської діяльності (екстремізму)» таким проявом, як заперечення підсумків всенародного референдуму, що міститься у федеральному законі «Про протидію екстремістській діяльності», – підкреслив Бастрикін.

Зокрема, диспозицію ст. 280 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) можуть доповнити кваліфікуючою ознакою, що передбачає заклики до екстремістської діяльності, якщо вони пов’язані з начебто фальсифікацією відомостей про історичні факти та події.

Так званий прокурор окупованого Криму Наталія Поклонська вже прокоментувала ініціативу Бастрикіна.

«Якщо це невизнання підсумків референдуму ще супроводжується активними протиправними діями, які можуть містити в собі елементи екстремізму, ми притягуватимемо цих осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності. Що стосується окремого виділення поняття екстремізму щодо невизнання підсумків референдуму – тут потрібно доводити. Слід уважно розглянути. Було би непогано» – резюмувала Поклонська.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 квітня  Наталя Поклонська вирішила призупинити діяльність Меджлісу кримських татар. У своєму рішенні «прокурор» посилається на закон «Про протидію екстремістській діяльності».

Нагадаємо, півострів Крим був анексований Росією в березні 2014 року. Влада України і західних країн відмовилися визнавати результати і законність так званого референдуму, який проводився за фактичної окупації, та ввела проти півострова санкції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ