«Ластівчине гніздо»
Окупанти Криму планують влаштувати гральну зону біля «Ластівчиного гнізда»

В окупованому Росією Криму гральна зона може з’явитися біля «Ластівчиного гнізда». Про це заявив нелегітимний начальник «департаменту архітектури та містобудування адміністрації Ялти» Владімір Приступа, передають Новості Крима.

Він пояснив, що надійшла пропозиція вивести за межі смт. Гаспра і, відповідно, Ялти територію санаторію «Перлина» площею 16,8 га. «З’явився інвестор, який пропонує створити в цьому районі гральну зону», – сказав Приступа і уточнив, що, згідно з російським законодавством, ця ділянка має бути виведена за територію населених пунктів.

За його словами, у зв’язку з цим пропонується винести на сесію нелегітимної Ялтинської міської ради 17 вересня питання про призначення публічних слухань з питання про винесення території санаторію «Перлина» за межі населеного пункту. При цьому він не назвав інвестора, але запевнив, що питання буде вирішуватися тільки за згодою жителів усієї Ялти.

У липні 2014 року президент РФ Владімір Путін підписав закон про створення гральних зон в анексованому Криму і на Кубані. Серед варіантів розміщення гральної зони на півострові розглядалися Велика Ялта, Коктебель та Роздольненський район. У лютому 2015 року нелегітимний міністр фінансів окупованого Криму Владімір Левандовський заявив, що через санкції створення гральної зони на півострові затягується.

«Ластівчине гніздо» – пам’ятник архітектури та історії, розташований на прямовисній 40-метровій Аврориній скелі мису Ай-Тодор у селищі Гаспра на південному березі Криму. 28 травня 2008 року Національний банк України ввів в обіг золоту й срібну монети «Ластівчине гніздо» номіналом 50 і 10 гривень, відповідно. Монети вийшли в серії «Пам’ятки архітектури України».

Читайте: Плани окупантів щодо гральної зони у Криму провалилися – оператори не хочуть іти на півострів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ