Джамала
Джамала стала переможницею пісенного конкурсу «Євробачення–2016»

Окупаційний уряд Криму рекомендує співачці Джамалі змінити громадянство з українського на російське і повернутися на півострів. Про це в Пекіні заявив«віце-прем’єр уряду республіки» Георгій Мурадов, передає ТАCC.

«Я підкреслюю, що Крим завжди буде радий виступу Джамали, це її батьківщина», – сказав він.

Тому, продовжив він, «їй залишилося провести невеликі заходи, пов’язані зі зміною громадянства, приїхати на Батьківщину і виступати у себе».

«Тривалі теми депортації мають бути закінчені, потрібно повертатися. Ми їй завжди раді, вітаємо і думаємо, що серед отриманих нею російських голосів багато людей з числа кримських татар, які у нас в Криму проживають», – додав Мурадов.

Як відомо, Сусанна Джамаладінова, яка виступає під псевдонімом Джамала, народилася 27 серпня 1983 року в місті Ош (Киргизька Радянська Соціалістична Республіка, СРСР).

Батько – Алім Джамаладінов, кримський татарин, а її мати – Галина Тумасова, вірменка, походить з Нагірного Карабаху.

Дитинство Джамали пройшло в Криму, в селі Малоріченське під Алуштою, куди сім’я повернулася в 1989 році.

Як відомо, в окупованому Криму після окупації проросійська влада утискає кримських татар:  канал ATR був змушений переїхати на материкову частину, 18 кримських татар кинули за ґрати. Крім того, проросійська влада заборонила багатьом кримчанам в’їзд на піврострів, зокрема Мустафі Джемілєву, Рефату Чубарову, Сінаверу Кадирову та Ісмету Юкселю.

Крім того, 26 квітня так званий Верховний суд Криму, який підпорядковується Кремлю, ухвалив рішення заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова.

Нагадємо, 3 березня «Верховий суд Криму» почав розгляд позову про визнання Меджлісу екстремістською організацією та його заборону на території РФ. Позов подала «прокурор» республіки Наталія Поклонська. Відповідачем виступав перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, який представляє інтереси організації в Криму.

7 березня у Меджлісу відібрали головний офіс у Сімферополі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, українська співачка кримськотатарського походження Джамала з піснею «1944» перемогла у фіналі пісенного конкурсу «Євробачення–2016», який проходив у Стокгольмі (Швеція). Її пісня присвячена депортації кримських татар у 1944 році. За результатами голосування національних журі країн-учасниць і СМС-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали.

На друге місце «Євробачення» цього року вийшла Австралія із результатом 511 балів, на третій сходинці опинилась Росія та її конкурсант Сєрґєй Лазарєв.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ