РФ в Криму проводить «мобілізацію»
РФ в Криму проводить «мобілізацію»

Тимчасова російська окупаційна адміністрація української автономної республіки Крим оголосила загальну мобілізацію «резервістів» 10 лютого 2016 року. Про це на своїй сторінці у Facebook заявляє голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров з посиланням на повідомлення від населення півострова.

На підтвердження він дослівно призводить один із подібних листів:

«Учора ввечері мені зателефонували на мобільний телефон й сказали, аби до 11.00 ранку я прибув у військкомат, маючи при собі паспорт та військовий квиток. Коли я був на місці, там вже перебувало понад 100 осіб. У нас забрали військові квитки, які повернули за три години, але вже з виписаними повістками, в яких було написано, що слід з’явитися 10 лютого до 21.00 до воєнкома. При собі мати документи, що засвідчують особу, якщо є, то водійське посвідчення, якщо медик, то санітарну книжку, якщо кухар, то також документ, котрий підтверджує відповідний фах.

«Призовникам», які працюють, також видали спеціальні корінці, щоб вони їх вручили своєму керівництву за місцем роботи. На питання, куди, навіщо і на скільки днів – повна тиша …

Люди почали обурюватися: у когось кілька днів тому була операція через хворобу, у когось 2-3 малолітніх дітей і дружина хворіє, загалом різні, але реальні причини, що не дозволяють настільки раптово залишити родину …

Відповідь в окупантів одна – не прийдете самі на призначений час, «приведемо під конвоєм».

Інформацію від Чубарова доповнює відома кримська журналістка Ліза Богуцька, яка працює зараз на материковій частині України. За її даними, на осіб, які ухиляються від так званої «мобілізації», чекає всеросійський розшук.

«Один хлопець не з’явився за повісткою, його оголосили у розшук. І ще, не знаю, наскільки це правда, але моя подруга повідомила, що у її сусідки сина призвали та відправили до Сирії. Рашисти точно готуються до чогось. Тому й техніку по Криму юзають», – пише Богуцька.

Про активні пересування військової техніки РФ також повідомляє користувач соцмереж Асан Ашиков.

«Я сьогодні техніки бачив стільки, скільки не бачив під час загарбання, колони БТРів, КамАЗи, ЗРК, й навіть танки з усіх напрямків прямували в бік Керчі. Нічого собі навчання», – передає він побачене.

Нагадаємо, в південних регіонах РФ розпочалися військові навчання. Одночасно з ними окупанти влаштували перевірку боєздатності 1-го і 2-го «армійських корпусів» на Донбасі.

Як попереджають в українських силових і спеціальних відомствах, за рахунок подібних маневрів російська сторона може приховувати заходи з підготовки до нових ударів по Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ