Окупанти «модернізують» Херсонес – замінили історичну плитку на території заповідника

Херсонес, ЮНЕСКО
Херсонес на прохання України можуть внести до чорного списку ЮНЕСКО

Окупанти взялися за «модернізацію» світової культурної спадщини. Нинішній окупаційний глава Севастополя Сєргєй Меняйло розпорядився замінити плитку на території музею-заповідника «Херсонес Таврійський» «на більш сучасну». Про це заявив екс-голова «Законодавчих зборів» міста Алєксєй Чалий, передають Крим. Реалії.

«Він (Меняйло, – ред.) дав команду поміняти плитку за погодженням з департаментом охорони пам’яток. Співробітники музею попереджали його, що плитка історична і перебуває під охороною ЮНЕСКО, цього робити не можна, навіть якщо йому з якихось дивовижних естетичних міркувань не подобається колір… Він вирішив поміняти на новішу, гарнішу плитку», – заявив Чалий.

За його словами, йдеться про давнє городище, на якому був побудований Херсонеський храм, де, за легендою, хрестився князь Володимир.

Нагадаємо, археологічний парк Херсонес Таврійський в Криму може потрапити до «чорного списку» Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) у зв’язку з пропозицією, висунутою Україною в щорічному звіті про стан пам’яток, внесених до списку об’єктів всесвітньої спадщини.

Українська сторона звертає увагу на те, що доступу до інформації про стан пам’ятника у неї немає, тому є вагома причина для занепокоєння про збереження артефактів і апеляції у зв’язку з цим до міжнародного співтовариства.

Як відомо, 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський був включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. До списку була також внесена і хора – сільськогосподарська округа навколо Херсонесу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ