вино
«Масандра» в окупованому Криму розпродає колекційні вина врожаю 1935-2005 років

Найбільший виробник вина в анексованому Криму – держкомпанія «Масандра» – виставив на продаж близько 13 тисяч пляшок колекційних вин врожаю з 1935 до 2005 року. Про це повідомила прес-служба підприємства.

«Це не просто вина, це особливі екземпляри. Ті перлини, які пережили важкі випробування, скажімо, у воєнні роки», – повідомила начальник відділу реалізації колекційного вина Олена Батрак.

Серед вин, які можна купити, наприклад, «Мускат білий кращий добірний» врожаю 1944 року (виноград у звільненій від гітлерівців Ялті перебирали вручну і переробляли на тертушках), «Мадера Коктебель» і «Мадера Алушта» (до слова, таку мадеру вже не виробляють), рідкісне вино врожаю 1948 року – «Педро Кримський». Є також нечисленні марки, представлені двома-п’ятьма пляшками.

«Ми не ставимо за мету розпродати колекцію «Масандри». Навпаки, ми зробимо все, щоби зберегти її для науки, для наступних поколінь. Ми відібрали лише ті вина, продаж яких жодним чином не вплине на цінність колекції», – заявила гендиректорка «Масандри» Яніна Павленко.

Колекційне вино можна купити у фірмових магазинах «Масандри» (безпосередньо на заводі, а також в Алупці, на базі Воронцовського підвалу). Найближчим часом налагодять також продажу через Інтернет. Найбільш унікальні зразки продадуть на відкритих аукціонах.

Підприємству «Масандра», до складу якого входять вісім виноробних господарств, належать 11 тис. гектарів землі, з них близько 4 тис. га – під виноградниками. Самопроголошена рада міністрів Криму восени 2014 року незаконно передала «Масандру» в управління справами президента Росії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, МінАПК України має намір налагодити випуск вин під ТМ «Масандра» на українських заводах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ