Крим
ФСБ РФ затримала п’ятьох кримських татар

Черговий напад на кримських татар в окупованому Криму. Цього разу постраждала невеличка приватна кримськотатарська пекарня у мікрорайоні Сімферополя Мар’їно. Про це повідомив голова Междлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, пердає ЛІГА.net.

За його словами, були затримані п’ять працівників, усі вони – кримські татари.

«Вони кілька годин провели в поліцейській дільниці. Потім їх відпустили», – зазначив Чубаров.

«Справа в тому, що затримання було скоєно в формі нападу: маски, зброя, на підлогу (обличчям. – ред.). А потім уже з’ясовували, хто ці люди», – додав Чубаров.

Окупанти пізніше пояснили свої дії нібито проведенням планової перевірки незаконної міграції.

Як йдеться в офіційному звіті правозахисної організації Human Rights Watch, оприлюдненій 18 березня, російська окупаційна створила атмосферу страху і репресій в анексованому Криму. Директор організації у справах Європи та Центральної Азії Ґ’ю Вільямсон зауважив, що через ізоляцію Криму Росією моніторити дотримання прав людини там складно.

«З часу початку окупації Криму російськими військами на початку 2014 року простір свободи слова, свободи об’єднань і ЗМІ у Криму радикально зменшився. За два роки місцеві кримські посадовці не змогли провести змістовних розслідувань таких дій збройних угрупувань як тортури, позасудові страти, зникнення людей, напади і побиття кримських татар, українських активістів та журналістів», – йдеться у звіті.

Окрім того, люди, які не прийняли російське громадянство, зазнають дискримінації на півострові.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ