Будівництво мосту через Керченську протоку оцінюється в 212 млрд. рублів ($3,2 млрд.)
Будівництво мосту через Керченську протоку оцінюють в 212 млрд. рублів ($3,2 млрд.)

Будівництво залізничного мосту через Керченську протоку в анексований Крим перенесено на рік – на кінець 2019-го. Таке рішення ухвалила російська влада, повідомляє Новое время.

За словами представників «Росавтодору», початковий план має бути скоригований з урахуванням ваги поїздів, які проїжджатимуть по ньому. Спочатку дедлайн будівництва мосту, вартість якого оцінюють в 212 млрд. рублів ($3,2 млрд.), був запланований на 18 грудня 2018 року. Однак, як повідомили в «Росавтодорі», завершення будівництва перенесли на кінець 2019 року.

За словами представника відомства, будівництво залізничного мосту займе більше часу, ніж автомобільного, оскільки будівельникам необхідно враховувати більшу вагу транспорту, а також обладнати міст спецзв’язком та сигналами. Співрозмовник не уточнив, чому ці чинники не можна було врахувати у первісному плані.

«Через це будівельникам потрібно трохи більше часу, щоби спорудити залізничну частину мосту, планується, що рух по залізничному мосту почнеться в кінці 2019 року», – заявили в компанії.

В «Росавтодорі» також підкреслили, що залізнична колія не залежить від автомобільної частини мосту. Таким чином, автомобільний проїзд через Керченську протоку стартує вчасно.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за рік після початку будівництва на острові Тузла зведено лише першу опору мосту через Керченську протоку – опору №173 під автомобільну трасу.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у березні окупаційна влада Криму заявила, що будівництво моста через Керченську протоку доведеться узгодити з Києвом.

Як відомо, після анексії Криму з території РФ на півострів можна потрапити лише через Керченську переправу, яка часто припиняє свою роботу через погодні умови та має недостатню пропускну спроможність.

Президент РФ Владімір Путін раніше заявляв, що хоче звести Керченський міст до окупованого Криму до 2018 року, залучивши фінанси інвесторів.

Читайте: Експерти прогнозують руйнування Керченського мосту

БЕЗ КОМЕНТАРІВ