Навчання українською
Навчання українською

У школах Криму масово скорочують кількісті класів з українською мовою навчання. Про це йдеться в щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання і захисту прав і свобод людини за 2014 рік, передає Радіо Свобода.

Омбудсмен остерігається, що нинішні тенденції на території Криму стають загрозою повної ліквідації навчальних закладів з українською мовою навчання і обмеження права дітей, які проживають на півострові, вивчати державну мову.

«Якщо в 2013–2014 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах українську мову вивчали понад 162,7 тисячі дітей, то в 2014–2015 навчальному році – лише 39,1 тисячі дітей, що в чотири рази менше», – йдеться в доповіді.

Крім того, в Криму також активно скорочують мережу україномовних шкіл. Згідно з даними доповіді, до початку 2013–2014 навчального року функціонувало 7 загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою викладання, а на початок 2014–2015 навчального року – чотири таких заклади.

Раніше міністр освіти російського уряду Криму Наталія Гончарова повідомляла, що на півострові в 20 школах є класи з українською мовою навчання, де всі предмети викладають українською.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ