658760
З Криму вивезли 38 картин Айвазовського до Москви

З Феодосійської галереї Айвазовського в окупованому Росією Криму вивезли 38 картин на виставку в Третьяковській галереї в Москві. Про це повідомляє РІА «Новости».

Картини залишатимуться у Москві до 200-річного ювілею художника, який відзначатимуть наступного року.

Раніше стало відомо, що експонати кримських музеїв, які в березні 2014 року перебували на виставках за межами України, російська влада намагалася вивезти до Санкт-Петербурга в Ермітаж.

Україна звернулася до ЮНЕСКО з проханням захистити об’єкти культурної спадщини на території Криму, до яких українські науковці фактично втратили доступ після окупації півострова РФ.

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) підтвердила належність Автономної Республіки Крим Україні.

За даними українського Мінкульту, в музейних фондах анексованого Росією Криму станом на 1 січня 2014 року зберігалося 925 916 одиниць музейних експонатів, а в Севастополі їх було 321 444 одиниць.

Гаазька конвенція, ратифікована і Україною, і Росією, забороняє експлуатацію культурних об’єктів на окупованих територіях і зобов’язує повернути цінності, якщо вони були звідти вивезені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ