2222
У справі «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» проходять кримські татари, які були затримані окупантами в кілька етапів

Окупаційний прокурор Севастополя Ігор Шевченко затвердив обвинувальний висновок у справі проти нібито організатора і членів осередку терористичної організації. Йдеться про «Партію ісламського визволення», повідомляє прес-служба підконтрольного Росії відомства.

«Встановлено, що четверо жителів Севастополя, будучи активними членами організації «Партія ісламського визволення» («Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі»), шляхом войовничої пропаганди ісламізму, що поєднується з нетерпимістю до інших релігій, активного вербування прихильників організували на території міста Севастополя діяльність осередку цієї організації і брали в ній активну участь», – зазначено у повідомленні.

Кримінальну справу направили до Північно-Кавказького окружного військового суду для розгляду по суті.

Окупаційна прокуратура не називає імен затриманих, які перебувають під вартою.

Водночас, за даними «Української правди», у цій справі проходять кілька людей, більшість з яких – кримські татари, котрих затримували в кілька етапів.

Так, 23 січня 2015 роки були затримані Руслан Зейтуллаєв, Нурі Примов, Рустем Ваітов, Ферат Сайфуллаєв.

Наприкінці січня голова Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов розповів, що в мечеті Ісламського культурного центру у Сімферополі російські силовики під час обшуків підкинули екстремістську літературу. За його словами, останнім часом подібні випадки набули системного характеру.

Посилаючись на імама сімферопольської мечеті, Ісмагілов стверджує, що в культовому закладі не могло бути жодної «забороненої літератури». Проте, силовики нібито знайшли дві книги, які заборонені в РФ. Одна з них – «Книга єдинобожжя» засновника ваххабізму Мухаммада ібн Абдульваххаба.

Крім того, окупанти вказали на незадовільний стан комунікацій в будівлі, що, на думку Исмагілова, можна оцінювати як формальний привід для претензій.

11 лютого відбулися обшуки в будинках кримських татар. Затримали 12 осіб, після допитів більшість відпустили. Пізніше окупаційний прокурор Криму Наталія Поклонська повідомила про затримання 4 осіб в рамках кримінальної справи за фактом діяльності «терористичної організації «Хізб ут-Тахрір».

12 лютого для чотирьох затриманих – Емір-Усеіна Куку, Енвера Бекірова, Мусліма Алієва і Вадима Сірука – суд обрав запобіжний захід арешт до 8 квітня. За словами Курбединова, слідство не надало жодних доказів, що підтверджують звинувачення на адресу кримчан.

У квітні по цій справі затримали ще двох кримських татар – 23-24 років: Рефата Алімова та Арсена Джепарова.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 26 квітня так званий Верховний суд Криму, який підпорядковується Кремлю, ухвалив рішення заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова.

Читайте: Окупанти заборонили вживати в Криму слова «Меджліс» та «окупація»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ