У Криму погрожують в’язницею за вживання слова «Меджліс»

За вживання слів «Меджліс» та «окупація» у Криму можна потрапити до в’язниці. Крім того, на півострові незабаром можуть зникнути українські ЗМІ та доступ до вітчизняних сайтів. Про це розповів Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає УНН.

Джемілєв переконаний – до Криму необхідно забезпечити доступ міжнародних організацій для моніторингу ситуації з правами людини. Проте зараз на півострів не пускають незалежних спостерігачів.

Наразі, за інформацією Джемілєва, у Криму та в Росії налічується 12 політв’язнів українського та кримськотатарського походження. Колишній голова Меджлісу стверджує – з цими хлопцями вдається тримати зв’язок лише через корумпованість російських органів влади.

«Позитивна сторона зіпсованої російської влади, яка наразі нам на руку – її корумпованість. Можна підкуповувати наглядачів у СІЗО, щоб навідуватися та тримати зв’язок із тими, кого незаконно судять за проукраїнські погляди», – розповів Джемілєв.

Щодо того, як на півострові вдається працювати кримськотатарським та українським ЗМІ, Джемілєв розповів, що про свободу слова не йдеться: для мас-медіа, як і для громадян Криму, існує ряд табу. «Не можна вживати слова «окупація», «анексія», потрібно говорити «добровільне приєднання», забороняється вживати «Меджліс кримськотатарського народу». Гірше, як за радянської влади», – сказав він. Єдиний спосіб, за словами Джемілєва, передати достовірну інформацію на материкову Україну – через Інтернет. Також він зазначив, що українські телеканали у Криму мають змогу дивитися лише ті, хто має супутникові телеантени. Однак і це можуть заборонити.

«Наскільки нам відомо, зараз російська влада розглядає питання, як заблокувати будь-який сигнал українських ЗМІ, що потрапляє на півострів. Також хочуть блокувати інтернет-сайти», – резюмував Уповноважений Президента. Також Джемілєв додав, що позиватиметься до Європейського суду з прав людини, аби хоч якось відстояти своїх співгромадян на міжнародному рівні.

Читайте: «Півострів наруг»: у Криму не припиняють паплюжити Путіна

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ