аптека наркотики
Наразі наркотичні засоби продають в аптеках в Сімферополі

У 11 регіонах Криму на базі аптечних закладів ГУП «Крим-Фармація» створять ліцензовані наркотичні кімнати. Про це пише newsru.ua.

Як повідомив директор підприємства Вячєслав Добрєцов, в цих кімнатах продаватимуть наркотичні та психотропні препарати. Відкриття однієї такої точки коштуватиме в середньому 400-500 тис. рублів. Зараз вони проходять процедуру ліцензування відповідно до російського законодавства. «Для нас є дуже важливим приділяти особливу увагу людям з важкими захворюваннями, оскільки ця категорія громадян потребує сильних знеболювальних. Тому для максимального забезпечення жителів Криму наркотичними та психотропними препаратами на даний момент проводяться роботи з підготовки приміщень і ліцензування наркотичних кімнат у 11 регіонах Криму», – зазначив Добрєцов.

Директор підприємства додав, що наразі наркотичні засоби відпускаються в аптеках в Сімферополі. У серпні до цього процесу підключаться Судак, Алушта, Бахчисарай, Білогірськ, Красногвардійське, Леніне, Красноперекопськ і Чорноморське. Він підкреслив: жодна приватна аптека не виявила бажання організувати наркотичні кімнати.

До слова, за даними так званого міністерства екології Криму, майже третина санаторіїв цього року не відкрилися через застарілу матеріально-технічну базу. Ще в березні 2014 року, коли російська влада анексувала Кримський півострів після так званого референдуму, глава Федеральної служби Російської Федерації з контролю за обігом наркотиків Віктор Іванов заявляв, що у Криму буде скасовано програму метадонової терапії, яка діє на території України.

«Метадонова терапія в Росії заборонена. Метадон визнано наркотиком, тож, це буде перший оздоровчий вплив на території Криму, оскільки він став суб’єктом РФ. Обіг метадону буде припинено», – заявив Іванов журналістам у Москві. Пізніше, в червні, директор з політики та партнерства Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні П.Скала повідомив, що у Криму через відсутність лікування померли близько 20 пацієнтів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). За його словами, 800 пацієнтів ЗПТ позбавлені життєво-важливого лікування в окупованому Криму, ще понад 1 тис. пацієнтів у зоні АТО на сході країни опинилися перед загрозою лишитися без необхідного лікування.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ