На думку Волошиної, окупація Криму таки завершиться
На думку Волошиної, окупація Криму таки завершиться

Українська журналістка, публіциста Лариса Волошина у статті для видання День прокоментувала звіт прокурора Гаазького суду, який прирівняв анексію Криму до міжнародного військового конфлікту між Росією і Україною, а також рішення Генасамблеї ООН щодо резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)».

Журналіст зауважила, що Росію вперше на такому високому рівні назвали «державою-окупантом», а Крим і Севастополь − «тимчасово окупованими територіями».

«Перемога? Звичайно. Але головне інше. Ця дипломатична перемога України відбулася на правовому полі. Правова площина – це той фронт, на якому наша країна регулярно завдає окупантові відчутних ударів», – наголосила Волошина.

Вона нагадала, що документ містить заклик до Росії надати міжнародним правозахисним організаціям, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ до Криму «з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини». Крім того, у документі є звернення до Управління Верховного комісара ООН із прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на Кримському півострові.

«Резолюція щодо Криму унікальна вже тим, що в ній ідеться про розслідування дій постійного члена Ради Безпеки ООН. Можна не сумніватися, що рано чи пізно розслідування буде. Окупація Криму закінчиться. Всі її ініціатори й учасники постануть перед міжнародним трибуналом», – висловила думку публіцистка.

«Уже сьогодні рішення Трибуналу і резолюція ООН істотно обмежують дії кремлівських лобістів за кордоном. Адже в них мова не просто про території, на які претендують дві держави, а про порушення прав людини, масові явища, міжнародні злочини. Говорити про налагодження взаємин із країною-злочинцем в таких умовах стає все складніше», – зауважила журналістка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ