Крим
Джемілєв запропонував ухвалити закон про повернення Криму історичної топоніміки

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив: закон України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» діятиме після повернення Криму під управління України; проте вже тепер слід ухвалити окремий закон щодо повернення історичної топоніміки в Криму. Про це повідомляє його прес-служба.

«Компенсація, відшкодування, відновлення топоніміки та все інше – воно має практичне значення вже після деокупації», – зазначив Джемілєв. Але, на його думку, зараз, взявши за основу цей закон, українська влада може ухвалити окремий закон про відновлення історичної топоніміки: «Це має дуже велике значення. Якщо держава ухвалює рішення про перейменування, всі ці найменування будуть відображені у всіх світових картах. Не в тих, що окупаційна влада в Росії чи в Москві друкує, а саме всі інші країни світу. Бо вони дотримуватимуться міжнародного права».

Раніше українські експерти заявили, що ухвалення в Україні низки законів про декомунізацію дозволяє розпочати повернення історичної топоніміки Криму. Водночас історик Ґульнара Абдулла висловлювала думку про неможливість повернення історичної топоніміки Криму в сучасних умовах.

Джемілєв днями заявив, що ухвалений у квітні 2014 року закон «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» на практиці не працює.

Закон про відновлення прав депортованих осіб ухвалили 17 квітня 2014 року. Документ дає визначення термінів «депортація», «депортована особа», «члени родини депортованої особи», визначає коло осіб, яких визнають депортованими, механізм надання статусу депортованої особи, державні гарантії депортованим особам і членам їхніх родин, які повернулись до України на постійне проживання, особливості компенсації за вилучене внаслідок депортації майно.

Інформаційний Акцент

  • Эшафот Хунтов

    Крымские татары были депортированы из Крыма РСФСР, потом они вернулись в Крым, но уже в составе Украины. Теперь часть(дотационная разными посольствами) сбежала из Крыма… Каким образом Крым перестал быть для них родным из-за того, что он вернулся из состава плюющей на него Украины в состав России?