OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Донеччині загрожує екологічна катастрофа через пошкоджену дамбу Дзержинського фенольного заводу

На Донбасі можливе сходження отруйного селевого потоку, формування токсичної хмари, зараження річки Кривий Торець. Таким чином, населені пункти Новгородське та Нелеповка опинилися під загрозою екологічної катастрофи. Про це повідомляє лідер групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

«Моніторинг групи «ІС» виявив серйозну проблему екологічного характеру в районі н. п. Новгородське (Донецька обл., розташований поблизу лінії фронту). Зокрема, у селищі знаходиться Дзержинський фенольний завод (нині – ТОВ «НВО «Інкор і К» КХП Фенольний завод), де, своєю чергою, розташований шламонакопичувач із 400 тис. куб. м відходів фенольного і нафталінового виробництва», – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, дамба шламонакопичувача частково пошкоджена в результаті обстрілу з боку бойовиків, також пошкоджено трубопровід, через який ведеться відкачування води. На даний момент рівень рідини в накопичувачі досяг критичної позначки. Дамбу може прорвати в будь-яку хвилину.

«Результатом прориву було б сходження отруйного селевого потоку, формування токсичної хмари, зараження річки Кривий Торець. І загибель людей. Під загрозою екологічної катастрофи в першу чергу – н. п. Новгородське і Нелеповка. В цілому, 13 тисяч осіб», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, через те, що в районі дамби знаходиться безліч вибухонебезпечних предметів, роботи з її зміцнення ускладнені.

«Дзержинський фенольний завод» – підприємство хімічної промисловості, єдине на території СНД з централізованої переробки фенольної, нафталінової, пиридинової сировини, як побічних продуктів високотемпературного коксування кам’яного вугілля.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ