Олег Мезенцев, помічник народного депутата Надії Савченко. Поряд із ним сестра Савченко - Віра
Олег Мезенцев, помічник народного депутата Надії Савченко. Поряд із ним сестра Савченко – Віра

23.12.2015 місто Донецьк Ростовської області РФ.

Ніч добирались до суду.

Із запізненням, із запитаннями ФСБшників: «Куда? На сколько? Точно не террорист?» – потрапили на судилище до Наді Савченко.

Узагалі, в повітрі відчувається: що далі – то більше Росія перетворюється на геть заблоковану, налякану країну. І дурно пахне лайном.

На судовому засіданні допитували експерта-астронома з МГУ Ольгу Возякову, яку викликала сторона захисту. Жінка-профі, присвятила астрономії все своє життя. Вона визначала за відео час, коли Надю взяли в полон. І підтвердила: її схопили на годину раніше, ніж загинули журналісти, у смерті яких звинувачують Надю. Рознесла в прах версію слідства наукою.

А ще вона дуже терпляча і жвава. Прокурори більше години намагались вивести її з рівноваги тупущими запитаннями – не вийшло. Надюшка безмірно їй дякувала.

Чотири рази поспіль подавали клопотання про долучення українського адвоката Олександра Плахотнюка до захисту – як «иного лица-защитника». Ні, не можна! Бо він – адвокат, а не захисник.

Добре, давайте долучимо як адвоката. Теж не можна, бо українець Плахотнюк не внесений до російського реєстру адвокатів. Можна тільки «иным лицам-защитникам». Запоребрик. Нельзя, потому что нельзя. Щось типу того. В Росїї немає суду.

Але коли суддя назвав Україну «республікою», Надя вибухнула. І змусила людину в суддівській мантії визнати свою неправоту та образу, завдану цими словами Україні.

Надя продовжує голодувати. Втратила поки 2 кілограми. Настрій бойовий. Вітає суд і всіх з Новим роком.

«Ми ще потанцюємо на їхніх могилах», – жартує Надя.

За судовим процесом спостерігали також український консул, мама і сестра Надії.

Надія Савченко власноруч виготовила ялинку і подарувала її суддям
Надія Савченко власноруч виготовила ялинку і подарувала її суддям

БЕЗ КОМЕНТАРІВ