Помічник народного депутата України Надії Савченко та її сестра ВІра в залі суду
Олег Мезенцев, помічник народного депутата України Надії Савченко, та її сестра Віра в залі суду

Суд над Надією Савченко 15 лютого. Місто Донецьк Ростовської області Росії. Учора розглядали клопотання з боку захисту. Аж раптом сторона обвинувачення запросила фахівця-астронома, який хотів помножити на нуль висновки астронома з Москви Ольги Возякової, що доводили невинуватість Надії.

Але не вийшло!

Проблеми почались, коли «фахівець» довго не міг вибрати кадр із відео бою, в якому Надю взяли в полон. За відео можна визначити час — коли це сталося. Запрошений довго шипів, потім вибрав — і в судовому засіданні оголосили перерву.

За годину фахівець зробив розрахунки «на коліні» й почав нести ахінею. Заявив, що час на таймері камери міг бути збитий —  бо камеру, мабуть (мабуть, Карл!), вдарили. Об’єктив порушився бла бла бла.

При цьому, перше — цей «фахівець» не розуміється на відеокамерах. Друге  — немає, власне, самої камери, тобто предмету обстеження! Сюр.

Адвокат Ілля Новіков почав ставити купу уточнюючих запитань — і фахівець «поплив». Він дуже намагався видаватися розумним, але не вийшло. «А вот это могло бы быть», «а вот в теории это так…» — для цих людей наука в Росїї має характер здогадки.

Савченко почувається добре, але стомлена.

Хіт! Надя заспівала з одним із працівників суду українською «Ой, у вишневому саду». Таке відлуння йшло: «Я жити хочу, я люблю…. Мамо, не лай доню свою…»

Попросила мене постаратись не побитися з конвойним спецназом, бо «тобі везе — потрапляєш на зміни «гарячих хлопців». Я з ними дуже в контрах. Ну що ж, я старався.

Перед тим провів у дорозі 23 години. То Надя порадила: «Виспись за нас двох!». – Я відповів: «Покури за нас двох!».

А ще Надія Савченко каже: «Скоро повернуся додому, бо не хочу пропустити все найцікавіше в Україні».

На цьому фото Надя тримає глиняний тризуб, подарований Лесею Горловою
На цьому фото Надя тримає глиняний тризуб, подарований Лесею Горловою

БЕЗ КОМЕНТАРІВ