Олександр Аронець, блогер
Олександр Аронець, блогер

Щодо висловлювань Євгена Нищука.

Єдине, в чому він дав хибу – помилився у відсотках по Запоріжжю і, тим паче, Черкасах. У Запоріжжі проживає 70% українців. У Черкасах – ще більше.

Ось про що він мав би сказати, так це про Крим, де дійсно 70% завезених русскіх, а також про Донбас, де дійсно 50% русскіх завезено. І на цих територіях дійсно анексія та війна.

Але що головне, УСІ, підкреслюю, УСІ подібні «скандали» розкручуються кремлівськими ЗМІ, а наші ЗМІ, очевидно, через комплекс меншовартості, підхоплюють подібні «скандали» з подачі сусідів. А «скандалу» ж насправді ніякого немає.

УСІ! соцопитування вказують, що росіяни, ба навіть значна частина російськомовних, абсолютно по-іншому ставляться до війни Росії з Україною, фактично не визнають її. Навіть зараз, після 2 років активної війни з Росією, етнічні росіяни і російськомовні громадяни України (не російськомовні українці, а саме російськомовні громадяни України) продовжують виступати за дружбу з Росією. Росіяни і російськомовні продовжують не визнавати базові речі української державності, зокрема, не визнають Голодомор – геноцидом. Виступають проти вступу в НАТО, ЄС. Ба більше, серед росіян і російськомовних ДОСІ значний відсоток тих, хто виступає за об’єднання з Росією! Скажете що це не «генетика»? Може й ні, але яка різниця як це назвати – «генетика», «ментальність»? Суть від цього не міняється. (ось тут пруф по соціологіях http://gazeta.ua/…/_rosijskomovni-duzhe-vrazlivi-do-…/631747)

Ми не маємо толерувати подібні речі, не маємо проблеми загортати у яскраві обгортки від цукерок «рошен». Бо проблеми від того не зникають, а навпаки, накопичуються, а потім вибухають…вибухають інколи і у прямому сенсі… (терористичні акти в ЄС, Брейвік тощо…)

P.S. Вступ до ЄС підтримали б на референдумі 70% україномовних громадян, 48% – двомовних, 36% – російськомовних (30% російськомовних голосували б проти). За вступ до НАТО проголосували б 56% україномовних, 37% –двомовних (і це більше, ніж противників), і лише 25% – російськомовних (проти – 41%).

За своїм ставленням до громадян Росії російськомовні вирізняються з інших груп: серед них превалює позитивне (46%) та нейтральне (38%) ставлення, тоді як для україномовних більш характерним є нейтрально-негативне ставлення. Двомовні в цьому питанні є дещо ближчими до російськомовних.

Джерело: Олександр Аронець

БЕЗ КОМЕНТАРІВ