Олександр Аронець, блогер
Олександр Аронець, блогер

Безумовно, прочитавши весь текст Заяви Верховної Ради, ви знайдете там позитивні меседжі, засудження одностороннього рішення Сейму, заклик не політизувати історію, заклик продовжити діалог у форматі «пробачаю і прошу вибачення». Але він не повний. Там не вистачає жорсткої позиції щодо фрази з рішення сейму про «визнання дій українських націоналістів геноцидом проти поляків».

Щоб ви не сумнівались, реакція польських консерваторів буде протилежною тій, яку очікують наші парламентарі. Така позиція України лише додасть впевненості полякам у своїй правоті, мовляв, українці ж не заперечили те, що «українські націоналісти здійснили геноцид поляків». Тому ми праві.

І так само, як і в ситуації з ганебним вчинком Порошенка у Варшаві, який став на коліна перед пам’ятником «жертв УПА», після чого Сейм таки ухвалив рішення, так буде і тут. Польські політики і далі спекулюватимуть цими трагічними сторінками історії, в якій поляки з жертв, тобто нас, українців, зробили катів.

Звісно ж ця заява Ради це вже щось і принаймні за таке рішення треба було голосувати, якщо на інше голосів не вистачало, але більш жорстка відповідь із констатацією того факту, що українці, які не мали своєї держави, стали жертвами окупаційної влади спочатку Польщі, згодом більшовиків та німців – а справжній геноцид чинили якраз поляки ще починаючи з 20-х років, коли вони окупували ЗУНР – могла б зробити польській еліті холодний душ, після чого вони б могли погодитись не ворушити історію…

Але ж минуле скликання Ради, з ініціативи Вадіка Колесніченка спершу просить визнати українців на Волині різунами, а це скликання навіть не заперечує ідіотському рішенню Сейму «про геноцид» – за кого нас будуть мати поляки? За холопів, а не нащадків гордих козаків. Таке і буде ставлення.

Джерело: Олександр Аронець

БЕЗ КОМЕНТАРІВ