Олександр Аронець, блогер
Олександр Аронець, блогер

На сайті Мінінфраструктури стартувало опитування, чиїм ім’ям назвати головний аеропорт України!

http://mtu.gov.ua/content/prisvoennya-mizhnarodnomu-aeroportu-borispil-imya-vidatnoi-osobistosti.html

Вже з першого дня тотальне лідерство в опитуванні захопило ім’я великого авіаконструктора Ігоря Сікорського. Мовляв, він народився в Києві, значить він український авіаконструктор.

Звісно, ми можемо себе обманювати, користуючись логікою нашого північного сусіда, та присвоювати Україні заслуги Сікорського, незважаючи на те, що сам Сікорський ніколи себе не асоціював з Україною, м’яко кажучи. Але чи правильний цей шлях, коли Сікорський не тільки не асоціював себе з Україною, але й був українофобом, а також творцем і меценатом російської діаспори у США.
Більше того, його сини чітко висловлювались про те, ким себе вважав Сікорський. Ось дві цитати:

«Ігор Сікорський: Батько вважав себе росіянином, любив Росію. В еміграції він незмінно підтримував своїх. Перші службовці його авіабудівної фірми – всі, як один, російські біженці. На авіасалонах в Ле Бурже він дружньо спілкувався з Мілем, Камовим та іншими радянськими авіаконструкторами».

«Ніколай Сікорський: Говорили ми вдома російською. Мене рано віддали в американську школу, і я практично втратив рідну мову, на превеликий жаль.

Повітря в будинку було просякнуто Росією, за трапезою батько з матір’ю могли довго обговорювати, скажімо, «Братів Карамазових». Батько дуже шанував Ніколая II».

Таким чином зрозуміло, звідки беруться голоси «за» Сікорського. За нього голосують росіяни, вся «наша» вата, а також люди, які на жаль не знають, з якою країною себе пов’язував сам Ігор Сікорський. І, безумовно, росіянам буде приємніше прилітати в аеропорт імені національного героя Росії Сікорського, аніж в аеропорт імені національного героя, мецената і будівничого України Гетьмана Івана Мазепи.

Тому дуже прошу віддавати голоси за дійсно українську особистість Івана Мазепу, людину, який в прямому сенсі будував Україну, звівши незліченну кількість церков та інших культових споруд, з якими Україна асоціюється у всьому світі.

Мазепа – один з найвідоміших українців у світі! Його постаттю надихались Байрон, Вольтер, Ліст, Ґюго, Делакруа та багато інших велетнів культури.

Це світова традиція – називати головні повітряні ворота країни іменами великих державних діячів. У Франції головний аеропорт – Де Ґолля, в США – Кеннеді, в Ізраїлі – Бен Ґуріона, в Чехії – Ґавела, в Туреччині – Ататюрка.

І звісно ж особистий шкурний інтерес – Мазепа покровитель і меценат моєї альма-матер Києво-Могилянської академії, яка свого часу називалась Могилянсько-Мазепинською академією. Тож, друзі могилянці, голосуймо за своїх!

Джерело: Sashko Aronets

БЕЗ КОМЕНТАРІВ