Олександр Аронець, блогер
Олександр Аронець, блогер

Питання до Президента, а також його спічрайтерів, зокрема Oleg Medvedev та Святослав Цеголко (Svyatoslav Tsegolko).

Шановні, для чого ви на одних заходах заграєте з українцями, вимагаючи в телеканалів збільшити кількість україномовних телепрограм і етерів, натомість на інших заходах поширюєте відверту брехню і підігруєте російській пропаганді?

Йдеться про сьогоднішній спіч Президента на форумі YES, де він, говорячи про учасників російсько-української війни, заявив: «Дехто з них, навіть більшість із них, розмовляє російською, але зі зброєю в руках вони захищають наш суверенітет, українську свободу і демократію».

Для чого ви замовляєте соцопитування, які в підсумку показують, що 3/4 учасників АТО розмовляють не російською, а рідною, українською, а потім вводите в оману все суспільство?

Яка у вас мета?

Якщо мета – побудувати другу, ліберальну Росію – тоді зрозуміло. Але якщо мета – побудувати українську Україну – то для чого обманювати самих себе?

Ось наведу дані соцдослідження Центру Разумкова, згідно з якими українська є рідною для 73% учасників АТО, їхніх рідних і близьких. Російська – для 6%, обидві мови – для 19%. Серед непричетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську – 19%, обидві мови – 23%. Українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників АТО та 46% непричетних до АТО, російську –14% та 27% відповідно, обома мовами – по 25%.

Таким чином, серед учасників АТО українською чи переважно українською в сумі розмовляють 85%. Так, російська – це мова офіцерського складу, і це ваша провина, що ви не українізували і не стандартизували армію за здоровими європейськими практиками. Але не поширюйте, та ще й на найвищому державному рівні, байку, яку запустив Кремль, мовляв, в АТО воюють тільки російськомовні громадяни!

Джерело: Олександр Аронець

БЕЗ КОМЕНТАРІВ