Олександр Білінський, журналіст і блогер
Олександр Білінський, журналіст і блогер

Ще працюючи на «плюсах», я майже два роки шукав зустрічі з Анатолієм Могильовим (хто забув, екс-міністр МВС, а згодом прем’єр-міністр Криму). Він – один з небагатьох, хто за ці два з гаком роки не дав жодного інтерв’ю, практично не з’являвся на публіці, його прізвище не з’являлось в Інтернеті.

Сьогодні вранці впала в око газета в кіоску преси. На першій шпальті фото Могильова і заголовок «Правоохоронна система повністю розгромлена, це може спричинити такий кримінальний сплеск, що ми всі тремтітимемо».

14900566_1234446183280945_5757575363357067294_nКупив і ось що дізнався:

1) Могильов на правах експерта коментує ситуацію в Національній поліції України (інформпривід обрали вдало – 7 листопада 2015 року набув чинності закон України «Про національну поліцію»). Могильов критикує систему навчання копів, аналізує трагедію в Дніпрі, коли боєць «Торнадо» вбив двох поліцейських, не розуміє чому патрульна служба не підпорядковується начальнику поліції Києва, коментує американських інструкторів, дає поради, як виправити ситуацію, розмірковує про добровольчі батальйони. Одним словом, новий Месія.

2) Про Януковича. «З моменту втечі з країни він для мене помер. Про мертвих прийнято говорити або добре, або нічого, тому я промовчу».

3) Щодо подій в Криму. «Вважаю, що на той момент треба було діяти дипломатичним шляхом. Згадайте 94-й рік, коли на півострові проходили вибори президента. Тоді з Києва туди приїхала велика делегація Кабміну України, яка вирішувала питання з кримською владою. Криму дали автономію. Дали більше прав. Правда, потім їх поступово нівелювали, але на той момент півострів отримав дуже великі повноваження. А хто з керівників України в 2014 році проводив такі переговори?».

І про роль Росії майже жодного слова. Ай, маладца…

4) На запитання, чим він займається. «У нас є громадська організація, про неї всі знають, і ми хочемо її перетворювати на политічну партію». Так з цього б і починав…

Фініта ля комедія. Вони повертаються. Гарне таке інтерв’ю. Для Могильова хороше.

Джерело: Александр Билинский

БЕЗ КОМЕНТАРІВ