Олександр Білінський, журналіст і блогер
Олександр Білінський, журналіст і блогер

Сьогодні [27 серпня] став свідком експерименту, який вкотре довів, що росіяни, нехай навіть і ліберального «розливу», зверхньо ставляться до українців, а подекуди дозволяють собі й насміхатися над ними.

Під час ВДНГ відбувався бізнес-фест, спікерами якого були доволі відомі підприємці. Один із топових менеджерів – Євген Чичваркін, засновник «Євросєті»: він вдало продав бізнес і емігрував із Росії до Великобританії. Там розвиває винний магазин.

Так у чому, власне, експеримент?

Чичваркін, вийнявши з конверта пачку купюр номіналом по 500 гривень і уточнивши у організатора суму свого гонорару, витримав театральну паузу, а далі запропонував присутнім підійти ближче до сцени. Всією своєю поведінкою він демонстрував, що зараз на голови стартаперів поллється грошовий дощ. І натовп почав стрімко просуватися до сцени у передчутті легких грошей.

За кешем вишикувалася черга тих хлопців, які ще півгодини тому піднімали руки й стверджували, що готові працювати по 20 годин у день і проводити сотні перемовин, щоб у власному бізнесі досягти успіху.

Чичваркін, зібравши довкола себе чимало присутніх, не менш театрально запросив на сцену представника фонду «Пігулки» і на очах розчарованих бізнесменів, які вже налаштувалися розштовхувати один одного, вручив їй 100 тисяч гривень.

За годину до цього ще один молодий російський спікер Аяз Шабутдінов нагодував 50 своїх слухачів халявними бургерами. І всі вони – модно одягнені й на вигляд непогано забезпечені – стояли півгодини у черзі, чекаючи на свій бургер.

Ось у цих, здавалось би, дрібницях і закладені наші комплекси та сподівання (як у бізнесі, так і в управлінні державою), що хтось (інвестор, у першому випадку, або МВФ – в іншому) прилетить на блакитному вертольоті й усіх нагодує.

А, можливо, було краще самим заробити на бургер і не вестись на підступність Чичваркіна, який поманив грошовим дощем? Начебто розумні хлопці зібралися на ВДНГ, а поводилися наче мешканці окупованих територій, які стоять у чергах за гуманітаркою.

Джерело: Олександр Білінський

БЕЗ КОМЕНТАРІВ