Олександр Білінський, журналіст
Олександр Білінський, журналіст

У мене є кілька знайомих – власників великих підприємств, розташованих в окупованих містах.

Це серйозні бізнесмени, чиї підприємства не можна завантажити в кілька Газелей і вивезти на українську територію, – щоб почати все з чистого аркуша, не реєструватися в податковій «ДНР», не платити їм податки та не домовлятися з їхніми ватажками.

І кожен з них сам вирішував, що робити зі своїм бізнесом. Хтось ішов на уклін до «народних мерів» і комендантів, платив їм за можливість «ходити по їхній землі». Хтось – від початку пручався окупантам і втрачав усе. Хтось законсервував виробництво, сподіваючись відновити роботу через час, коли міста знову заживуть за українськими законами.

Але ніщо не є таким постійним, як тимчасове. Відвойовувати ці міста сил, та й бажання немає. Ми живемо за «мінським» часом і, судячи з його ходу, нічого доброго він для України не віщує.

Розумію, що багатьом, у кого за душею жодного гроша, хочеться кидатися ярликами, вимагати арешту всіх, у кого «на тій території» залишився діючий бізнес, приписувати фінансування тероризму і всіляке таке.

І я розумію, наскільки глибока душевна рана у тих бізнесменів, хто роками вкладав власну енергію і час в розвиток бізнесу, а зараз їхні підприємства або розкрадені, або ними керують вчорашні бродяги. А самим підприємцям заборонено в’їжджати до рідного міста.

А тепер я переходжу від самих міркувань до конкретної ситуації.

Цими днями в Донецьку та інших окупованих містах роздають подарункові новорічні набори дітям. Від компанії «Тор», судячи з етикетки, зареєстрованої в «ДНР», а точніше, в Донецьку за адресою: вул. Бучми, 107.

Насправді це підприємство «Конті». «Тор» працює на його виробничих потужностях і випускає ті ж самі цукеркові набори, що й раніше.

«Конті» відомий виробник цукерок, створений одним із головних «регіоналів» Борисом Колесниковим. От його компанія працює і, швидше за все, справно платить в казну «ДНР». Це ж підприємство (тільки з назвою «Конті») працює в Костянтинівці та справно платить до українського бюджету.

Сам Колесников, судячи з усього, в Донецьку не показується, але в Москві та Києві його часто можна зустріти.

Аналогічно — на два фронти — і в «ДНР», і в Україні працюють й інші підприємства.
Отаких бізнесменів, якщо не брати до уваги їхнє «регіоналівське» минуле, треба стратити? Чи милувати?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ