Олександр Білінський, журналіст і блогер
Олександр Білінський, журналіст і блогер

Як ви гадаєте, кому належить цей розкішний будинок? Ні, не прокурору-корупціонеру, не меру міста або начальнику міліції і навіть не серйозному бізнесменові.

Ось такими особняками заповнене село Нижня Апша, що на Закарпатті (у п’яти кілометрах від кордону з Румунією).

В інтернеті його називають циганської Рубльовкою, але жодного цигана за два дні тут не зустрів. Це село  — місце багаторічного проживання етнічних румунів, які своєю працьовитістю довели, що лише сама людина є ковалем свого щастя.

І ці дво-триповерхові особняки зведені руками звичайних будівельників, які роками працюють за кордоном, але неодмінно повертаються до рідного села. Нижня Апша разюче відрізняється від сусідніх сіл.

Тут неможливо купити будинок, бо кожен будує лише для себе. Уявіть, у селі на 9 тисяч населення зареєстровано понад тисячу підприємців, дороги асфальтують не за рахунок бюджету, а в складчину — сусіди скидаються та самі наймають ремонтників.

І ще одна особливість: тут практично всі депутати та сільський голова — безпартійні. Люди взагалі не цікавляться політикою.

Головний рецепт їхнього процвітання — наполеглива робота з покоління в покоління. І тому на це фактично румунське село на українській території не можна дивитися без захоплення, на відміну від інших занедбаних містечок і сіл.

Бо тутешні жителі  «вкалують» роками й не сподіваються ні на кого — будують своє благополуччя самі. І на Західній Україні таких «заробітчанських» європейських сіл уже багато.

Закарпаття Закарпаття

БЕЗ КОМЕНТАРІВ