Олександр Білінський, журналіст із Горлівки
Олександр Білінський, журналіст із Горлівки

На кожен хитрий болт знаходиться не менш хитра гайка, або як «сепари» брали «золото партії»?

У Горлівці розташоване одне з найбільших відділень Промінвестбанку, яке славиться своїм величезним депозитарієм. І навесні минулого року бізнесмени, бажаючи зберегти своє майно, вирішили, що надійнішого місця немає.

Чому? Наївно сподівалися, що бойовики не зважаться грабувати банківський заклад, який є контрольованим, по суті, росіянами (Зовнішекономбанком, головою наглядової ради якого є російський прем’єр Дмитро Медведєв).

Не лише клієнти, а навіть співробітники банку винесли зі своїх будинків коштовності, грошові заощадження і залишили їх на зберіганні.

Один мій знайомий підприємець, який належав до керівного ядра ​​місцевого осередку Партії регіонів і тривалий час фінансує її, з переляку поклав 15 кілограмів золота на депозитарій Промінвестбанку. Каже, за нинішніми розцінками це мільйон доларів.

Перша хвиля волоцюг із автоматами «Форбс» не читала, до банків ходила лише допомогу з безробіття знімати – тому вирішили брати касу. Навели автомати на охорону закладу, знайшли банківського працівника з ключами від депозитарію – і винесли все дочиста.

Сьогодні мені зателефонував підприємець. Він зараз у суді намагається повернути своє золото. Банк, звісно ж, посилається на форс-мажор.

І вся сіль цієї ситуації в тому, що цей тепер уже екс-регіонал, який виїхав у підсумку з міста і мешкає в Харкові, попросив у мене телефон Тетяни Чорновол, котра славиться своєю боротьбою з «регіоналами».

Сподівається, що вона йому допоможе в судовому позові з Промінвестом…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ