Журналіст із Горлівки

Олександр Білінський: Як сепари віджали 15 кілограмів «золота партії»

Олександр Білінський, журналіст із Горлівки
Олександр Білінський, журналіст із Горлівки

На кожен хитрий болт знаходиться не менш хитра гайка, або як «сепари» брали «золото партії»?

У Горлівці розташоване одне з найбільших відділень Промінвестбанку, яке славиться своїм величезним депозитарієм. І навесні минулого року бізнесмени, бажаючи зберегти своє майно, вирішили, що надійнішого місця немає.

Чому? Наївно сподівалися, що бойовики не зважаться грабувати банківський заклад, який є контрольованим, по суті, росіянами (Зовнішекономбанком, головою наглядової ради якого є російський прем’єр Дмитро Медведєв).

Не лише клієнти, а навіть співробітники банку винесли зі своїх будинків коштовності, грошові заощадження і залишили їх на зберіганні.

Один мій знайомий підприємець, який належав до керівного ядра ​​місцевого осередку Партії регіонів і тривалий час фінансує її, з переляку поклав 15 кілограмів золота на депозитарій Промінвестбанку. Каже, за нинішніми розцінками це мільйон доларів.

Перша хвиля волоцюг із автоматами «Форбс» не читала, до банків ходила лише допомогу з безробіття знімати – тому вирішили брати касу. Навели автомати на охорону закладу, знайшли банківського працівника з ключами від депозитарію – і винесли все дочиста.

Сьогодні мені зателефонував підприємець. Він зараз у суді намагається повернути своє золото. Банк, звісно ж, посилається на форс-мажор.

І вся сіль цієї ситуації в тому, що цей тепер уже екс-регіонал, який виїхав у підсумку з міста і мешкає в Харкові, попросив у мене телефон Тетяни Чорновол, котра славиться своєю боротьбою з «регіоналами».

Сподівається, що вона йому допоможе в судовому позові з Промінвестом…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ