Олександр Деркач, бізнесмен, економіст
Олександр Деркач, бізнесмен, економіст

Днями в США сталася начебто малозначуща, але, на мій погляд, дуже важлива подія, яка яскраво демонструє різницю в слідуванні духу та букві закону в США — й, приміром, у нас. Або в будь-якому суспільстві з традиціями, подібними до наших.

Як ви читали, напевно, ФБР намагалося змусити компанію Apple розблокувати телефон «каліфорнійського стрілка» Саїда Різуана Фарука, який в грудні минулого року вбив у передмісті Лос Анжелеса 14 осіб.

Незважаючи на вимогу Мін’юсту, рішення суду першої інстанції, тиск суспільства, осуд колег, компанія відмовилася це зробити. Пояснивши свою позицію публічно.

І їй за це нічого не було. Не було масок-шоу, не кидали в мавп’ятник Тіма Кука, не приходила податкова з виїмкою, не піднімали хвилі говноботів у мережі.

У ФБР найняли хакера, який зміг зламати цей телефон. За 1, 3 мільйона доларів. Як потім з’ясувалося, нічого там особливого не було, до речі.

У цій історії — все показово.

Позиція компанії. Позиція влади. Повага до закону. А також ціна, яку сплачує держава за розкриття злочину. Зокрема й моральна — також.

Чекаємо в Україні?

ФБР каліфорнійський стрілок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ