Олександр Деркач, бізнесмен, економіст
Олександр Деркач, бізнесмен, економіст

У Москві за два останні тижні знесли понад сто різних об’єктів «самобуду». Сьогодні розвалили ще якийсь торговий центр під дві тисячі квадратних метрів. На фото цілком пристойний. На черзі ще приблизно 300 об’єктів.

Стояли вони роками й десятиліттями. Зрозуміло, що давно були узаконені, обросли довідками, дозволами, рішеннями судів. І люди за багатьма з них стояли непрості. Та, попри це, мер Москви Собянін їх усіх кінчив.

Мені можуть заперечити, що Росія — тоталітарне суспільство і там ніхто не рипнется. Плюс закон відповідний ухвалили. Так то воно так, але все одно треба було для цього мати неабияку волю і залізні я*ця.

Двічі на день я проїжджаю в Києві повз міст Патона. І спостерігаю, на що неухильно перетворюється колись надзвичайно красивий схил навпроти Батьківщини-матері — там де вулиця Мічуріна. На вбогий гадюшник. Жахлива церква величезних розмірів. Страшенні різнокаліберні будинки, наліплені один на одного. Тепер ще з’явився потворний бетонний з’їзд. Хтось же давав дозвіл на всю цю пишноту. Хтось узаконював.

А через дорогу перед Звіринецьким кладовищем уже бетонний паркан. І екскаватори «кінчають»  ще одне заповідне тисячолітнє місце.

А скільки в місті «узаконеного» потворного самобуду біля кожної станції метро. Озирніться. Це вам не кавоварники на равликах. Там є дозволи. Там, напевно, купа судових рішень. Все чин-чином, як належить. От лише місто наше все більше нагадує якісь бразильські фавели.

Як гадаєте, у нас колись з’являться мери, які люблять свою столицю більше, ніж політику й бабки? Які навіть не руйнувати це каліцтво почнуть. Ні-ні, що ви! Не можна вимагати неможливого. Адже ж ми так поважаємо закон. А ті, хто просто припинить узаконювати його. За БУДЬ-ЯКІ гроші.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ