Олександр Деркач, бізнесмен, економіст
Олександр Деркач, бізнесмен, економіст

Є боротьба з корупцією і є боротьба з корупцією. Наприклад в Румунії є. Там цим займається Національний Антикорупційний Директорат, ДНК. Яким з 2006 року керує Лаура Кодрута Ковесі, молода жінка 33 років. 120 прокурорів. Розслідують корупційні справи, що спричинили збитки у понад 200 тисяч євро. Або в яких фігурують цінні речі на суму понад 10 тисяч євро.

Сьогодні у виробництві понад 11 тисяч справ, загальна цифра хабарів за якими становить 431 млн. євро. У 2015 році повернули в бюджет 200 млн. євро. Всього за рік звинувачення в корупції були пред’явлені більш ніж 1250 обвинуваченим. Зокрема, одному прем’єр-міністру, п’ятьом міністрам, 16 депутатам, п’яти сенаторам, понад 100 мерам і головам регіональних рад.

На лаві підсудних опинилися близько третини всіх глав повітових рад. В корупції був звинувачені діючий прем’єр-міністр Румунії Віктор Понта, який згодом пішов у відставку, а також мер Бухареста Сорін Опреску. Раніше також були заарештовані рідний брат, племінник і зять колишнього президента Румунії Траяна Бесеску, який в кінці 2014 року залишив свій пост. Брат екс-президента Мірча Бесеску в січні 2016 року був засуджений до чотирьох років в’язниці.

Кілька днів тому пов’язали заступника голови центробанку Румунії. Згідно з опитуваннями, Понад 60 відсотків населення ДНК довіряють. Парламенту – 11.

P.S. Шкода цих румунів навіть. Така країна хороша, а бачите, корупціонер на корупціонері та корупціонером поганяє. Не те що у нас.

Джерело: Деркач Олександр

БЕЗ КОМЕНТАРІВ