Олександр Деркач, бізнесмен, економістЄ сервіс і є сервіс. Як казав колись Владімір Ілліч. Щоправда, з іншого питання. Я зараз в Туреччині й трошки намагаюся порівнювати свої враження щодо сервісу. У нас і у них, зараз і, наприклад, років 20 тому, коли я там був перший раз. Мені це цікаво, тому що я сам займаюся роздрібним бізнесом.

Кілька днів тому натрапив в Фейсбуці на вічну тепер уже дискусію росіян з приводу кримського сервісу. Типу, ці нашкрими нас за лохів тримають, або це відрижки важкого укропського минулого. І чи скоро буде так само добре, як в Москві, Тюмені. На що я, як людина, яка дещо бачила, чесно і без політики відповів учасникам дискусії, що і в їхній Москві та в їхньому Пітері сервіс – повне гівно і совок. У всякому разі був таким ще років трв тому. А в «іхньомукриму», в якому я був востаннє (саме тому) 10 років тому, його не буде ніколи. Немає звідки взятися.

Повинен сказати, що у нас подекуди сервіс вже є. Навіть і в багатьох місцях. Там, де держави немає. І в банках, і в магазинах, і в офісах, і в ресторанах. Уже навіть в «Сільпо» дівчина, яку вчора відірвали від посадки картоплі в Макарівському районі, каже вам: «Добрий день. У вас є картка знижок. Може вам поповніті мобільний. Дякую. Приходьте ще. Гарного дня». Правда, за хвилину вона реготатиме на весь магазин, розповідаючи по телефону, як вона вчора з Миколою гарно погуляла. Але то таке.

Але якщо без іронії, то в Києві і не тільки, я сподіваюся, за останні років 5-7 змінилося багато чого в цьому плані. І мені це подобається. Ми рухаємося. Але ось в чому різниця між нами і Туреччиною. Або тим же Єгиптом, наприклад. У нас це поки вимучено. Поки з-під палки. Зайця били, тому він навчився палити. Плюс з роботою погано. Треба говорити, бо старша почує, можуть вигнати.

У турків за 20 років це вже в крові. Неголений місцевий Вася зі шлангом буде вам 20 раз говорити «Гут морген» після обіду. Скільки б ви повз нього не проходили. Вам будуть всі (!) посміхатися, пропускати вас у ліфт. Ніхто не реготатиме за сніданком. Ні від кого не пахнутиме гівном. Всі розумітимуть ваше «ескузіма, май френд, два пива». Англійською. І в цьому велика різниця. Нам ще до цього пхати і пхати. Цьому на жаль, не навчиш.

Джерело: Деркач Олександр

БЕЗ КОМЕНТАРІВ