Олександр Деркач
Олександр Деркач, бізнесмен, економіст

Дуже цікавий і неоднозначний закон ухвалив минулої середи Сенат Франції. Тепер у цій країні всім супермаркетам площею понад 400 кв. м. заборонено під загрозою штрафу в 3750 євро знищувати нерозпродані продукти. Їх зобов’язали підписати відповідні договори з благодійними організаціями та передавати цю їжу малозабезпеченим. Зрозуміло, що йдеться не про зіпсовану їжі, а про ту, у якої спливає термін реалізації. Тепер активісти, що лобіювали закон, домагатимуться того ж для всієї Європи.

Закон дуже важливий. У першу чергу для тих, хто цього потребує. А таких чимало. Нам здається, що там, на цьому Заході, всі тільки й роблять, що об’їдаються рябчиками з фуа-ґра. Не знаю, як у Франції, але наприклад у Британії 4,7 мільйона осіб живуть у стані «харчової злиднів». Але закон за своїм впливом набагато ширший.

Мій товариш якось від імені юркомпанії засвідчував акт на знищення речей одного світового бренду. В Києві. Вони не влаштовують розпродажів ніде в світі. У них немає аутлетів, вони тримають ціну. Це їхня стратегія. Це я просто для кращого розуміння питання.

У Франції сенатори голосували анонімно. Це величезний удар по торгівлі. Буде зменшено сукупний попит на мільйони тонн їжі на рік. Ще більше народу зможе не працювати і жити цілком нормально.

Якісь аналогії з Україною я не проводив. Цей факт мені цікавий сам по собі.

Джерело: Олександр Деркач

БЕЗ КОМЕНТАРІВ