Олександр Доній, політик і громадський діяч
Олександр Доній, політик і громадський діяч

Наближається Різдво. Християнський світ відзначає це свято 25 грудня. Але не Україна. Навіть після агресії з боку Росії Україна продовжує дотримуватися російського дискурсу в культурі (а свята – невід’ємна частина культури).

Ви скажете, так то ж католицькі й протестантські країни святкують Різдво 25 грудня, а православні – 7 січня. В Україні більшість населення дотримується православних традицій, тож все логічно? І будете не праві. Насправді, більшість православних Церков відзначають Різдво саме 25 грудня.

Православна Церква в Греції. Православна ж? Відзначає саме 25 грудня. У Болгарії Церква Православна? Еге ж. Відзначає 25 грудня. У Румунії – 25 грудня.

То чи не варто Україні у питанні спільних свят між Європою і Росією обрати саме Європу, а не Росію?

Щоби не було спротиву від консервативної частини населення (а погляди, надто в  конфесійній сфері, швидко не змінюються), на першому етапі, на кілька років, наприклад, влаштувати два офіційних вихідних – і 25 грудня, і 7 січня.

Як вам така ідея?

 • Олена

  “В самом начале становления астрономической терминологии, примерно две тысячи лет назад, точка зимнего солнцестояния приходилась именно тогда, когда солнце находилось в этом созвездии.” Созвездие входит в «Альмагест». Галилей – первый, кто различил отдельные звезды в скоплении «Ясли». Источник для любителей: http://spacegid.com/neprimetnoe-zodiakalnoe-sozvezdie-rak.html

 • Олена

  25 декабря самое правильно Рождество и по природным символам и по библейским:) Когда родился Христос Солнце находилось в Яслях. Именно там, где находится в момент зимнего солнцестояния:) А Христос, как мы знаем из Библии родился в яслях. Это рождение нового Солнца – Бога РА. А рождение нового Солнца, когда День начинает прибавляться, т.е. с 24 на 25 декабря.

 • Різниця Юліанського і Григоріанського календарів, до відома читачів, зменшується. Різдво святкується 7 січня, а на Василя (14 січня) – Новий Рік. Православні заплутались , коли Петро 1 захотів святкувати Новий Рік 1 січня. Це не за нашими традиціями,

 • Ольга

  треба не роздвоюватися, живемо за Григоріанським календарем, то і святкувати теж за цим календарем! ПІДТРИМУЄМО!!!

 • Валя

  Було б не погано відмічати Різдво разом з Європою і Канадою, і ще багатьма країнами, 25 грудня. Підтримую цю ідею.

 • Алёна

  Наши ряды растут….. Для меня тоже уже несколько лет, как “умерло” рождество в январе. Ведь сначала – событие, т.е. Рождество, потом новая “эра”. В данном случае – новый год..

 • Любов Чуб

  Християнство запозичило свято різдва, як, власне, і саму історію народження Ісуса Христа, в дохристиянських віруваннях наших предків. Наші предки святкували Різдво Світла Божого, яке припадало на грудневий день, коли починав прибувати день після зимового сонцестояння. День народження Ісуса Христа (а також богів Гора, Митри, Крішни, Діониса та інших) – це день, коли Сонце починає підніматися все вище й вище на небосхилі (після того, як три дні – з 22 по 24 грудня воно перебувало у сузір’ї Південного Хреста. https://www.youtube.com/watch?v=7G1I_WCZu_g

 • Орися

  Це не рос. календар, це давніший Юліянський. З москалями не має нічого до діла. Більшість православних і греко-католиків так святкує. Є важливіші справи для добра України. Тримайтеся мови, звичаїв, гідности. А календарі – і старий і новий – все були. Позбудьтеся Діда Мороза, рос. попси, і т.д.

 • тая

  Хорошая идея. Ведь Рождество теряется как праздник, после Нового года.

  • Алёна

   Супер !

 • Ти васильо. Треба собор скликать упц щоб перенесли календарь як положено на 13 днів. Тоді можна 25 грудня і всі свята ставить як має бути.

 • Андрій

  Два Різдва, мені здається, не потрібно. Я не релігійна людина і в тому ділі мало тямлю, але погодьтеся, що логічніше закінчувати Великій Піст до Нового Року погодьтеся!? У нас найбільше свято країни посеред найбільшого релігійного посту. Де логіка?

  • Алёна

   То, что связано с Россией… там нет логики.

 • Олексій

  Ігорю: перша країна, що зробила християнство державною релігією є Вірменія а не Грузія. Це сталось у 301 році.

 • Николай

  Предложение заслуживает широкого обсуждения в религиозных кругах, но можно не сомневаться, что ватники (УПЦ МП) будут против 25 декабря, хотя согласовывать с пятой колонной учреждение второй даты празднования Рождества вовсе не обязательно.

 • Друг

  В Беларуси, где в западных областях проживает много католиков, уже лет 20 отмечают 2 Рождества и 2 Пасхи. И все счастливы – выходной не только 7 января, но и 25 декабря. Почему бы и украинцам не перенять этот опыт.

 • Василь

  …до речі, тільки частина православних церков Болгарії і Греції прийняли ідею 25 грудня, а не більшість.

  • ответ

   у вас неверная информация. Я прожила много лет в Греции и не встречала ни людей, ни церквей, где бы праздновали рождество 7 января. Хотя слышала, что есть приходы, которые живут по старому стилю

  • Людмила

   На державному рівні у Болгарії святкують 25-го.

 • Василь

  Різдво 7-го січня, не можна називати російським!!!
  Кремль вкрав Крим.., Ви готові називати його російським?!?
  Кремль привласнив нашу історію, і РПЦ МП ніколи не була канонічною, підчитайте, у відкритих джерелах достатньо інформації.
  А Римській ідеології я так само радий, як і Московській.

 • Iгор

  Ідея така ж дурнувата, як і автор. Іерусалимська церква православна ж? Православна (нагадаю, що православні храми на місті нарождення Спасителя знаходяться під омофором саме Іерусалимської церкви). Грузинська церква православна? Еге ж…. (до речі, перша в світі країна, де християнство стало державною релігією). Сербська церква православна? Так. Всі ці церкви (та ще багато нехалкідонскьких) святкують Різдво саме 7 січня. Дата була встановлена ще за багато років до того, як з`явилася Росія. До речі, в Україні теж завжди святкували 25 грудня за старим стилем, ще до приєднання Київської Митрополії до Росії. Так до чого тут саме “Російське Різдво”???? Дурня політиканьска

 • Владимир КОМПА

  ТОЛЬКО ЗА

 • Владимир КОМПА

  всей душой ЗА В начале 20 века передвинули Новый Год и все пошло наперекосяк Рождество после Нового Года и подарки не от БОГА а от какогото деда мороза дед етот в славянской мифологии страшная фигура да и много других причин а православный календарь не догма Только ЗА

 • Олександр

  Геть з глузду з’їхали…Краще діло робили, а не свята переробляли…вибачте, але коли собаці нема ШО робити, вона я..я лиже….так і ви …. В наш час саме це і “потрібно”…….ПРОСРАЛИ КРЫМ,ПОТОМ ДОНБАСС И ВСЮ UKRAINE ПРОСРЕМ ДЛЯ ВАС….ось нове гасло для Олександра Донія та к*

 • Олександр

  Погана ідея.

 • Татьяна

  сразу видно , что Вы от Православия очень далеки….Вам не стыдно впутывать в свои политические интрижки церковь? Единую Украинскую Православную Церковь? Или вы думаете , что вы мудрее чем Православная история и православные каноны? мудрее чем Бог? думаю, что нет…ваши амбиции и гордыня ослепила ваш разум…. Помоги вам Господи на пути спасения…..

 • Сергей

  Сынок делом займись а не пиаром!
  Тебя щенок папочка протянул в депутаты так ты в бирюльки продолжаешь играть.

 • Гость с юга

  Всё правильно! Живём по Григорианскому календарю, а Рождество Спасителя праздновать по Юлианскому – глупо! Ведь Новый Год – это не “дедик мразик”, а “введение Первородного во Вселенную”, и “да поклонятся Ему все Ангелы”! Это – начало Новой Эры – эры Христиан. Весь Христианский мир так празднует с 24-25 – Рождество, а на 8-й день Младенца по Закону обрезали, и дали Имя превыше всех имён земных, небесных и преисподних”! Поэтому, Новый Год – именины Иисуса Христа, Спасителя мира.

 • halk

  Різдво має бути перед Новим Роком!

 • светлана

  Два выходных – это хорошо.

 • ольга

  Я за 25 грудня, а то купа свят.