Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Президент Порошенко доручив видати Сертифікат відповідності системи електронного декларування до кінця місяця. Після цього я готовий погодитися, що наша влада абсолютно залежна від міжнародної кон’юнктури.

Так, система е-декларацій нам потрібна, тому що вона таки лякає наших корупціонерів у владі. Але нам потрібна реально діюча, повноцінна і захищена від будь-яких хакерів система.

Тому нинішній її запуск в тестовому режимі – чиста профанація. І зрозуміло, що міжнародна громадськість, яка профінансувала цю розробку, обурюється.

Але і сертифікація системи за командою зверху – профанація не менш велика!

Уявіть, людину треба відправити в космос. Зрозуміло, що лікарі повинні її обстежити, взяти аналізи, провести консиліум і видати висновок про здоров’я. Їм для цього необхідний якийсь час.

Повертаючись до реалій, для аналізу системи на безпеку Держспецзв’язку за законом має півроку. Насправді, якщо стиснутися по максимуму, то треба два місяці. Інакше – ніяк, тому що там такий обсяг документації, що його навіть прочитати складно.

А якщо Президент зобов’язав видати атестат за пару тижнів, то це означає, що ніхто нічого не аналізуватиме. І просто тупо випишуть папір, не звертаючи уваги на дірки в безпеці.

Якщо глава Держспецзв’язку, якому треба підписувати сертифікат, не ідіот, то він повинен поспішно подавати у відставку. Якщо, звичайно, не збирається перекваліфікуватися в стрілочники.

Адже якщо систему розкриють, то його призначать крайнім. А систему е-декларацій зганьблять на все життя. І в разі будь-якого позову від правоохоронців, чиновник-хабарник посилатиметься на те, що система ненадійна, і всі невідповідності в його декларації – плід хакерських атак.

Чесне слово, якби не знав стратегічний рівень наших правителів, то подумав би, що це все – їхній хитрий план.

Між іншим, саме так, безвольно піддавшись тиску міжнародних партнерів, Порошенко дав слабину і затягнув нас у біду під назвою «мінський процес». Профнепридатність – це в усьому і назавжди.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ