Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

На марш громадянського корпусу полку «Азов» людей вийшло приблизно стільки, скільки передбачалося. Але впали в око саме несподівані речі.

Зверніть увагу на прапори: «Азов» змінив свою символіку, яка викликала чимало нарікань і всередині України, і за її межами. Повірте, для впертих, як воли, патріотів це – вчинок. А значить, вони всерйоз думають про політичне майбутнє. І намагаються планувати ситуацію наперед.

OYRJZzqHZns
Марш полку «Азов» у Києві 20 травня

Друге: в марші активну участь взяли футбольні фанати, їх можна було помітити за фірмовими запаленими фаєрами. А це абсолютно чудова публіка. Вони надзвичайно організовані та бойовиті. Але вкрай неохоче втручаються в політику. На моє переконання, їх участь в Євромайдані була одним з ключових елементів перемоги. І ось вони солідаризувалися з чисто політичною вимогою не допустити імплементації «мінського договорняка». Це серйозний маркер, який говорить, що протистояння громадянського суспільства та влади буде дійсно жорстким. А в такому протистоянні влада перемогти не може за визначенням. Це як вогнегасником намагатися погасити сонце.

RkyNCSaz2wk13250369_1194035147296846_1502507456_nНайбільш розумне для влади – сховатися за український народ. Тобто продемонструвати добру волю і, як наполягають зовнішньополітичні партнери, внести законопроекти про амністію і виборах на Донбасі до Верховної Ради. Далі Парубій повинен провести рейтингове голосування, яке покаже, що голосів за ці закони не вистачає. І тоді ухвалити постанову про винесення цього питання на всенародний референдум, результати якого зрозумілі наперед.

Цивілізований Захід проти волі народу не заперечуватиме, для них це святе. Чи стане заперечувати Кремль, для якого думки перетравлених телевізором народних мас не існує в принципі. І посиплеться компромат – про чергові офшорні махінації і про закулісні домовленості Порошенка з агресором. А от не треба було говорити громадянам одне, а робити протилежне! Це протипоказано політичному довголіттю.

Ну, а протестантам необхідно крім заперечення «Мінська» обов’язково додавати позитивну тему, що об’єднує всіх, – перезаснування країни і справедливі правила життя.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ