Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Тема «Цифрової демократії» занесла мене сьогодні аж до Генеральної прокуратури. Раніше мене туди викликали для допитів, а тепер ось сам заблукав.

На власні очі побачив персональну генпрокурорську перукарню (нині не функціонує, інструменти винесли), зал для масажу (пустує, обладнання винесли), тренажерний зал (переобладнаний на кімнату відпочинку для охорони), зал для караоке та інших розваг (не функціонує, але загадка, під що його можна пристосувати, крім музею чиновницької деградації) та інші пам’ятки часів царственого Пшонки, які його послідовники чомусь зберігали в первозданному вигляді (а Шокін користувався).

Особливо вразила бронекапсула ліфта. Це ж унікальне рішення, на рівні Білого Дому: ліфт, що витримує постріл з гранатомета, який веде від автостоянки в генпрокурорський кабінет, а потім на дах до вертолітного майданчику.

Але ось навіщо в усьому цьому комплексі за окремими дверима є вихід до могутнього вентиляційного короба – для розуму це незбагненно. Для чого?! Ну, хіба що підготовка до «баблопроводу», як жартує Луценко.

У колі силовиків існує вислів: менти хитрі, прокурори розумні, а податківців зневажають і ті, і інші. Як з’ясувалося, розумні прокурори припасли «на чорний день» достатню кількість резонансних розслідувань. Щоби пустити їх в хід, раніше не вистачало не те що політичної волі, але бажання і часу: чергові призначені на Різницьку одразу по вуха занурювалися в схеми попередників. І в реальність вже не виринали.

Співати дифірамби Юрію Луценку не стану – явно рано. Але констатую, що він цілком розуміє складність ситуації як в Генпрокуратурі, так і в країні. І головне – тимчасові ліміти і для себе в ролі Генпрокурора, і для нинішньої влади в цілому. Що підштовхує його до результативності.

Весна буде гарячою. Осінь і зима, втім, теж.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ