Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Напевно, я неправильний аналітик. Бо не вбачаю нічого катастрофічного в британському референдумі. Демократія в черговий раз продемонструвала, що дурні здатні поламати життя розумникам. Фунт зараз посиплеться, ціни стрибнуть, можуть захитатись якісь британські банки, але тупий обиватель англійської глибинки ніколи не порівняє ці біди з тим, що він наслухався популістів і проголосував за вихід королівства з Євросоюзу.

І що дивного? У нас майже весь Крим такий. І дві третини Донбасу.

Але Україну це безпосередньо не торкнеться. У Путіна своя гра. В якій наша влада йому регулярно підіграє. І ця наша головна проблема.

Роль Великої Британії в глобальному стримуванні Путіна велика, але вона зараз не зменшиться, а навіть навпаки. А ось безпосередньо Україну Британія підтримувала явно недостатньо. І нашим дипломатам треба б використовувати момент британських завихрень, щоби зараз британців максимально активувати.

Не розумію також, чому радіє вата на чолі з ВВП. ЄС впав? Через те, що Велика Британія, яка і так стирчала там в дверях, тепер два роки буде плавно йти по-англійськи (і то не факт)? Але продовжувати діставати недоімперію за всі ті беззаконня, яка вона влаштовує. Нехай вата радіє – як і астронавтиці США, яка завалилася без російських двигунів.

До речі, заодно не розумію ажіотажу навколо Надії Савченко.

Сказано ж було: «… не цар і не герой». Я обіцяв напередодні її повернення, що Надія нас всіх здивує. І не раз. Вона і дивує. І головне ще попереду.

Але з чого раптом неадекватні висловлювання одного нардепа стають загальнонаціональним чинником, що викликає настільки активне обговорення в політикумі?

Вагомість політику надає ресурс, який він має у своєму розпорядженні – прихильники, фінанси, організація. І де це все? А інтерес суспільства до персони, за якою немає серйозних дій, випаровується, як рідкий гелій, запитайте хоч у Яроша.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ