Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Чому знову розпочалася ескалація воєнних дій на Донбасі?

В останні дні новини заполонила хвиля тривожних повідомлень: російсько-сепаратистські війська різко посилили обстріли наших позицій. В першу чергу, в районі Горлівки. Ми отримали своєрідний антирекорд за кількістю обстрілів ЗСУ. При цьому широко застосовується важке озброєння — танки, САУ, заборонені Мінськими угодами. Тими самими, яким, згідно з позицією президента Петра Порошенка, немає альтернативи і вони — міцна гарантія миру на Донбасі.

Зрозуміло, що зібрані у величезній кількості «оплаченці» нічого, крім як стріляти, не хочуть. Бо їм ні за що інше не платять. Але чому саме зараз?

Це пряма команда Кремля. Путін борсається, сіючи довкола смерть і руйнування.

Справа в тому, що Володимир Путін абсолютно переконаний, що українці програли війну. І — це важливо — ми всі про це знаємо і ні на мить не сумніваємося. Що ми тремтимо при самій лише думці про можливий напад бойовиків «ДНР-ЛНР», не кажучи вже про регулярної російської армії. Що будь-яка звістка про військову ескалацію призведе українське суспільство до загальної паніки та змусить владу йти на негайні поступки агресору. Інакше Україна просто розвалиться і перестане існувати як держава.

Тобто, військовою ескалацією Путін має намір переконати нас, що мінська капітуляція — єдиний варіант. А оскільки ні наше суспільство, ні навіть депутати не сприймають «мінського договорняка» і змін до Конституції України під зовнішнім тиском, то треба нас до нього примусити.

Розумієте, в рамках своєї хворої логіки ескалацією війни Путін допомагає Петрові Порошенку протиснути через Раду нав’язаний Кремлем «особливий статус Донбасу». Він не просто неадекват, він божевільний маніяк на підборах!

І тому доб’ється прямо протилежного: українське суспільство переконається, що «Мінськ 2» — чиста фікція. І жорстко переконає в цьому Порошенка — єдиного представника (бо учасника) цього ганебної та непрацюючої змови.

Але сподіваюся, що заодно постане питання і про повне перезавантаження держави. Щоби ми в результаті стали такими сильними, аби нікому навіть не спало на думку ні до чого нас примушувати погрозами та силою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ