Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Пропагандистська машина недоімперіі не зупиняється ніколи. І використовує кожен шанс для розширення своєї присутності. Як мінімум тому, що бюджети треба освоювати. Але діє дітище Суркова досить винахідливо.

Свого часу, коли в Україні впливовими були тільки ТВ і друковані ЗМІ, для публікацій будь-якої заказухи бригада Медведчука використовувала таку схему. Потрібну інфу вкидали в коментах в якомусь ЖЖ. Потім її передруковував із посиланням спеціально зареєстрований російський сайт. На нього посилалися кілька російських нібито інформаційних агентств. А вже з них інформацію брали українські телеканали і газети. І підкопатися було складно. Зараз таку ж схему використовують в недоімперіі. Збіг?

За рік і навіть два вони зареєстрували у Франції кілька спортивних інформаційних агентств, Інтернет-сторінки яких оновлювали приблизно раз на тиждень. Там числилися якісь ніби автори. І ось під час ЧЄ ці закладки були розконсервовані.

Деякі оглядачі-аналітики з французькими та англійськими прізвищами «з місця подій» пишуть на цих сайтах-агенствах про те, як росіян на чемпіонаті ображають, провокують, нападають на них. І росіяни просто змушені захищатися.

Потім з посиланням на ці агентства вигидані історії вже дають російські телеканали. І женуть їх на всю Європу!

Розумієте: до провокацій на ЧЄ недоімперія готувалася заздалегідь, за кілька років. Точно знаючи, що зіткнення будуть, тому що своїх «футбольних уболівальників» вони готували в патріотичних таборах. Готували до рукопашного бою, спільних маневрів, координації та зв’язку!

І доки по пропагандистській машині недоімперіі не почнуть бити з головного калібру такі лінкори як BBC, CNN та інші, то РФ і надалі малюватимуть в очах європейського обивателя білою, пухнастою та незаслужено ображеною.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ