Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Те, що відбувається на президентських виборах в США, – це зовсім не історія про те, як старий популіст вирішив наостанок покуражитися над усім світом. І не про те, що дуже енергійна жінка на практиці підтверджує: це не Білл став президентом США, це Гілларі його зробила президентом. Адже якщо вона має бажання, то може зробити президентом кого завгодно.

Ні, це історія, як вивірені процедури ротації еліт, що забезпечують спадкоємність і адекватність як зовнішньої, так і внутрішньої політики супердержави, виявилися неспроможними перед реаліями ХХI століття. Тому напередодні виборів лихоманить не лише США, на нервах зараз весь світ.

Як це працювало раніше? Успішні вибори неможливо провести без серйозних грошей. Пожертвування до фонду кандидатів вносять великі бізнесмени і корпорації. У них є штат експертів, ці корпорації так чи інакше зав’язані з попередньою владою. В неадекватного політика вони просто не стануть вкладати гроші. Знову ж таки, якщо вже підтриманий кандидат потрапляє кудись не туди, то вони, як його спонсори, жорстко коректують його позицію.

Є й інші механізми відбору і корекції кандидатів на головну посаду демократичного світу, які в сукупності дозволяють уникати катастрофічних наслідків. Тобто проблеми можливі, але не катастрофа подібна Трампу.

А мільярдер Трамп основну частину кампанії пройшов за свій рахунок. На нього ніхто не впливав! Система дала збій.

Зрозуміло, в США залишилися механізми виправлення ситуації. Але доведеться діяти рішуче.

Для того, щоби демократка Клінтон перемогла, демократу Обамі доведеться забезпечити якийсь серйозний зовнішньополітичний феєрверк напередодні виборів. Продемонструвати «силу і непохитність головного захисника демократії на планеті» – це чудово діє на електорат.

Перший, хто проситься під роздачу, – недоімператор Всієї Московії. Другий – недосултан ВЕЛИКОЇ Османії. Або обидва разом. Не безпосередньо, але побічно Україна від цього виграє.

А ось якщо навіть феєрверк не спрацює, і Трамп запанує в Білому Домі, тоді в Штатах «терористи» таки зможуть зробити перший успішний теракт проти глави держави. Не приведи Господь!

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ