Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Саме цей вислів – «православне воїнство» – суперечить духу Христового вчення, що базується на миролюбності та непротивленні злу насильством. Водночас його дуже часто використовують адепти «кремлівського православ’я».

І тому зовсім не дивно, що московські священики так люблять фотографуватися зі зброєю в руках, а в банді Гіркіна, яка розв’язала війну на Донбасі, було мінімум п’ять фігурантів, пов’язаних з УПЦ МП. А тут ще хресний хід за мир на кремлівських умовах плюс маніфестація під Софією з портретами Ніколая ІІ і закликами до відродження «другої Росії» – так вони обзивають нашу Україну.

На чому я наполягаю. По-перше, необхідно чітко відділяти Віру в Христа від церкви як інституту обслуговування цієї віри. І справжніх безкорисливих священнослужителів від функціонерів церкви з їхнім бажанням облаштуватися, зробити кар’єру та іншими чисто світськими прагненнями.

По-друге, не можна, категорично неприпустимо втручатися в духовний процес. Так ми будемо грати на чужому полі за чужими правилами. Тому проросійський хресний хід не можна ані розганяти, ані якось йому перешкоджати силами держави або патріотів. Саме на це «паломники в камуфляжі» й заточені.

Ні, все має відбуватися в сфері духовній! Ідеальний варіант, якби до хресної ходи УПЦ МП приєдналося якнайбільше віруючих, що стоять на патріотичних позиціях – також з іконами, хрестами і в належному вигляді. Тихо і мирно. І вони своєю кількістю повинні поміняти тональність запланованих мітингів, в ідеалі звести весь хресний хід до заклику про необхідність Української Помісної церкви! І ухвалити, і направити на усі потрібні адреси відповідну резолюцію, нехай офіційні особи УПЦ МП спробують від неї відмовитися. Але це стане заявленою позицією української православної пастви!

Тільки так – перехопити ініціативу і використовувати чужі зусилля для забезпечення свого результату. Але з нашою владою і патріотами-провокаторами розраховувати на подібну грамотну гру не доводиться. А паства без поводирів організовується погано.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ