Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Ось кажуть – Лещенко. Не те купив, не так пояснив. Не про це треба. Тим, хто цікавиться, відомо, що в УП періоду розквіту регулярно з’являлися замовні статті. Розслідування, зокрема. При цьому важливо, що це не був чорний піар, наклеп та інше, а чиста правда. Періодично – витоки із західних спецслужб. Але за публікацію платили – і виданню, і автору, який ризикував, ставлячи своє прізвище.

Зрозуміло, це все відбувалося налом. І в офіційних доходах УП не фігурувало. По-перше, тому що замовник не хотів залишати документальних слідів. По-друге, тому що опозиційне видання не хотіло світити свої джерела.

Так, можна було б якось легалізувати – заснувати якісь фонди, гранти й там заховати і замовників, і ліву бухгалтерію. Але цим треба було займатися предметно, чого ніхто не хотів. Знову ж таки журналістам теж не хотілося показувати свої гонорари і платити за них зовсім грабіжницький податок.

Ось і виходить, що дуже добре заробляє Сергій Лещенко, який тепер змушений виправдовуватися повністю в стилі персонажів своїх розслідувань. Тобто це повністю наслідок нашої фарисейської системи суспільного устрою.

Треба, щоби держава перестала використовувати силові та фіскальні служби для того, щоби прибрати тих, хто заважає, та для рекету бізнесу. Треба, щоби податки стали посильними, а не такими, щоби сходився баланс в бюджеті для МВФ, а там – нехай палає воно все, як «Інтер». Треба створити громадський тренд «Живу чесно і мені кльово».

Тоді українці потихеньку, із побоюванням, як вампіри, що виліковуються, почнуть вибиратися з тіні на світло. А Лещенко з чистою совістю гордо заживе в своїх хоромах.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ