Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Переконаний, що кожен призначенець мусить мати час на те, щоби проявити себе. І в цей період некоректно діставати його критикою не зробленого та іншими причіпками.

Але будь-який чиновник спроможний скоротити цей інкубаційний період і стрімко проявити себе у всій красі.

Наприклад, всі ми цілком розуміємо, навіщо в новому уряді з’явилися аж дві фігури, які повинні займатися відновленням Донбасу.

Президент Петро Порошенко переконаний, що він зможе протиснути через нинішню Верховну Раду рішення щодо особливого статусу Донбасу і проведення там виборів. А що, після пакетного голосування, яке реабілітує Арсенія Яценюка, котрого ті самі депутати щойно таврували ганьбою, їм втрачати вже нічого. Проголосують за все. Справа лише в ціні питання.

Тому Донбас «відновлювати» будуть. Тобто, освоювати бюджет на відновлення.

Але це хоч можна видати за якусь добру справу — мовляв, триває відбудова нашої, деокупованої частини «ДНР-ДНР». І тоді сепаратисти побачать, що у нас все добре і переймуться українським духом.

У всякому разі, Петро Олексійович зможе все це вимовити вголос і навіть не зареготати.

Але ось з якого дива найближчий до Володимира Гройсмана міністр несе пургу щодо виплати пенсій та іншої соціалки на окупованій території? Він ще не заступив на посаду, не розібрався з казначейством, що там є на рахунку на ці пенсії. Він разом із СБУ та іншими органами не ревізував нинішні «ліві» пенсійні списки — де повно тих, хто виїхав або помер. Але заяви щодо того, аби платити, вже робить.

Ніяк не збагну, перед ким він хоче замалюватися?

Перед населенням окупованих територій? Але там переконані, що укропів треба тиснути силою «доблесного воєнторгу», і тоді вони віддадуть все і ще більше. Їх не улестиш пенсіями, їм подавай засіки.

Населення України, що й так не панствує, такі заяви нових міністрів відверто дратують.

А кого вони спроможні порадувати?

Прем’єра? З якого дива? Він же не планує обиратися по Донецьку.

Хіба що учасників «мінської змови» на чолі з Володимиром Путіним. А навіщо їх схвалення міністрові реформаторського уряду?

Найраціональніше пояснення: що вимовлене свіжоспеченим міністром — це тривіальна дурість від щастя, що став членом Кабміну.

Ось так і виходить, що окремі призначенці перестають бути загадкою ще до того, як приступлять до безпосередньої роботи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ