Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Геннадію Корбану й Петрові Порошенку на одній планеті буде тісно.

Процеси над Юлією Тимошенко і Юрієм Луценком часів раннього Януковича усім світом були визнані судовою розправою. Там були диктат Адміністрації президента і заздалегідь зрозумілі вироки.

Але навіть тоді дотримувалися процедурних пристойностей, видимості правосуддя. Суди не перекидали по країні без рішення вищого органу. Судді, зрозуміло, були на гачку у влади, але хоч не під розслідуванням про попередні неправосудні рішення. Засідання не проходили у вихідні та не тривали цілодобово безперервно. Резонансний суд не намагалися зробити закритим без будь-яких обґрунтувань.

Прокурори й тоді тупо гнули свою лінію, але їм і на гадку не спадало фальсифікувати та підміняти прямо в ході засідання документи у справі, причому принципово важливі, як сталося із кардіограмою затриманого.

Нарешті, до суду не вривалися при потуранні МВС переодягнені спецназівці в масках зі спробою викрасти затриманого. Вони не били присутніх, включаючи народних депутатів України.

Саме тому Янукович до розстрілу Небесної Сотні залишався керівником країни, якому подавали руку та з яким спілкувалися зовнішні партнери.

Президент Порошенко і його оточення в судилищі над Корбаном та іншими політичними в’язнями знехтували всі норми. І діють з кричущою, абсурдною зневагою не лише до судової процедури, а й до елементарного здорового глузду.

Навіщо? Навіщо треба негайно і обов’язково відправити Корбана до СІЗО, якщо він і так під цілодобовим арештом у будинку під охороною або в лікарні? Якої реальної шкоди він спроможний завдати? Яка мета цього цинічного дійства, крім знущання та залякування всіх незгодних з президентським диктатом?

Демонстративне, на очах всього світу нехтування законністю означає тільки те, що заради утримання влади і продовження корупційних схем президент і його оточення готові піти на все? На будь-який обман і беззаконня. На будь-яку здачу національних інтересів.

Але тим самим влада ставить себе в становище, коли її супротивники не повинні дотримуватися цивілізованих правил. Вони теж отримали моральне право йти «по бєспрєдєлу». І це може бути згубним для держави.

Тому мирний, безкровний розвиток ситуації в Україні стає найголовнішим пріоритетом для думаючих патріотів.

Часу на розрулювання залишається все менше. А протистояння стає все непередбачуванішим і запеклішим.

Майбутня спроба Порошенко протягнути до Конституції України згубні для суверенітету держави поправки тільки погіршить цю ситуацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ