Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

НАСТУПАЛЬНА ДИПЛОМАТІЯ

Днями висловив здивування нашій беззубій дипломатії, яка готова покірливо визнавати будь-яке рішення зовнішніх сил без урахування, наскільки воно в інтересах України. Тому Росія не зафіксована в наших офіційних документах як агресор, Крим виведений за дипломатичні дужки, бойовики на Донбасі раптом стали «озброєними підрозділами окремих областей України». І так далі.

Виникає запитання, а як би слід діяти?

Я не дипломат, але підхід повинен бути наступним: максимальне провокування агресора до програшного для нього конфлікту або внутрішньополітичних проблем. Наприклад, оголосити небо над Кримом відкритою безкоштовною зоною для польотів будь-якої авіації. В тому числі, і військової для країн НАТО. І море навколо Криму вільною зоною проходу суден і вилову риби.

Адже це юридично наша територія? І нехай туди заходять турецькі риболовецькі судна, нехай повітряний простір Криму чіпляють літаки США. Ось хотів би я подивитися, як буде діяти недоімперія в такому випадку? Збивати? Літак США? Або мовчки втиратися? І так далі в такому ж дусі. У будь-якому разі краще, ніж погоджуватися на «особливий статус».

І так, нам необхідний Національний Акт про політичну відповідальність, що представляє розширений аудит всього того, що відбувалося в Україні з моменту незалежності: у внутрішній і зовнішній політиці, в економіці, в сфері приватизації, в оборонному будівництві і так далі.

Не підвівши риску під минулим, не можна рухатися вперед.

Джерело: Олександр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ