Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

У 2005-2006 роках в адміністрації Кучми я відповідав і за реформу електронних засобів масової інформації. Відповідно, є ідеологічним ініціатором «Інтера» та «1+1».

Завдання тоді було у тому, щоби реформувати наше громіздке державне телебачення, що мало по три теле- і радіоканали, а також плавно позбутися російського ТБ, що висіло в Україні на першій кнопці.

Відповідно, «1+1» мав стати просунутим україномовним каналом, а «Інтер» – частково російськомовним (але з україномовним політичним мовленням!), тому в засновники на 30% був заведений такий собі «Фонд Пушкіна», а фактично ОРТ.

Зрозуміло, обидва канали зобов’язані були мати безумовну українську спрямованість, це – вихідна аксіома. І держава не повинна була повністю віддавати канали в безроздільне володіння бізнесу, зберігаючи контроль за ідеологічною складовою.

Констатую: сьогодні «Інтер» перестав відповідати вихідним критеріям, згідно з якими він створювався. І в нинішньому вигляді не має права на існування, оскільки втратив головну умову своєї появи – безумовну українськість.

Відповідно, у нас з’явився кандидат №1 на створення Суспільного телебачення. За технологічними та виробничими умовами «Інтер» підходить на цю роль як найкраще.

Так, при президентові Порошенку це неможливо. Максимум, на що він здатний, – це спробувати згребти все під себе персонально. Але перезаснування України неминуче і має включати в себе створення Суспільного телебачення. Так і буде.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ