Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Серіал «Врятувати рядового Шустера» продовжує активно розкручуватися, зокрема, й за участю влади.

З’явилася інформація, що СБУ отримало команду нарешті зайнятися Віктором Медведчуком. Викликатимуть на допити, як Героя України Степана Хмару. Тільки Хмару всерйоз, а Медведчука понарошку, щоб він на виході давав бадьорі інтерв’ю, чим приводив громадськість у  лють.

Президент Порошенко в камуфляжі на вертольоті — чисто Чак Норріс! — відправився на полігон презентувати зразки бойової техніки, немовби це тістечка якісь.

Коли одночасно вкидається стільки димових гранат, то що ж влада намагається приховати?

Безсумнівно, суть візиту пані Нуланд, яка відкритим текстом заявила: виконання Мінських домовленостей — це саме «особливий статус» Донбасу в Конституції України, це амністія бойовиків і вибори на окупованих територіях без виведення звідти російських військ, без їхнього роззброєння і повернення Україні контролю за кордоном.

Нуланд визнає, що умови капітулятивні, але раз президент Порошенко від імені України їх прийняв, то тепер нам треба виконувати.

Тобто, офіційно засвітилося саме те, що ПОП намагався видавати за «децентралізацію» і «мирний процес».

Ну, з фарисеєм Порошенком усе давно зрозуміло. А ось ті сволоти, хто люто розвінчував «кремлівські вкидання» щодо «особливого статусу», вони й тепер будуть спростовувати? Офіційного представника США?

Вперше після Акту про Незалежність на Верховну Раду України лягає така серйозна відповідальність за долю країни. І водночас — це політичне випробування для всіх наших політиків, насамперед прем’єр-міністра Гройсмана, як фігури, ще не проявилася повністю.

Зміни до Конституції протягнути президенту навряд чи вдасться. А ось амністію і вибори, для яких треба лише 226 голосів, — цілком імовірно. І для того, щоби перекреслити суверенне майбутнє України, цього, на жаль, достатньо.

Зрозуміло, що буде громадський спротив. Зрозуміло, що влада спробує цей опір придушити. І зрозуміло, з якою метою зараз на базі в Нових Петрівцях Нацгвардія вельми посилено готується до розгону демонстрацій і мітингів, включно з руйнуванням барикад за допомогою спецтехніки.

І все це — замість того, щоб провести загальнонародний референдум, визнати частину Донбасу тимчасово окупованою і оголосити там (і лише там!) воєнний стан, що перекреслює будь-які вибори. Виключно з волі українського народу, проти якої Штати не виступатимуть.

Момент істини наближається. Для всіх нас і нашої країни.

І — так: на фронт піду. Ось тільки недоімперія зараз вирішила нас завоювати зсередини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ