Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Почитав чергового російського «лицаря холодної війни». Розмашисто намагається донести очевидний для нього постулат: США як супердержава існує з єдиною метою — знищити Радянський Союз і його спадкоємицю Російську Федерацію. Іншого сенсу існування американська еліта останні майже сто років просто не бачить. Лише світова гегемонія, якій протистоїть виключно путінська недоімперія.

Чесно кажучи, я не в захваті від зовнішньої політики США з низки напрямків. З одних питань, які — очевидно актуальні та б’ють по їхніх корінних інтересах, Штати розгойдуються неприпустимо довго. В інші вплутуються з півоберта — але отримують результат, який не влаштовує ні світ, ні навіть їх самих. Прикладів маса.

Та й рядові американці часом просто дратують своєю наївною переконаністю, що вони — сіль землі та справді несуть варварам світло цивілізації.

Але навіть порівняння Сполучених Штатів з недоімперією в моїй голові просто не вкладається. Немає бази для порівняння!

З одного боку — гранично знеособлена маса, яка із захопленням вірить вождям і не бажає помічати очевидного. Все система побудована на брехні, замовчуванні, крадіжці та нахабному презирстві до моральних імперативів, які по-фарисейськи проголошують ті ж самі вожді. Система, що запала в середньовіччя.

З іншого боку — суспільство, побудоване на свободі особистості та її розвиткові. Так, суспільство не ідеальне, але має бажання виконувати самотужки проголошені ідеали. Здатне видозмінюватися, виправлятися і спрямоване в майбутнє. Тобто, питання: «З ким ви, майстри пера?» — в цьому випадку гранично риторичне.

Україна намагається вирулити на цивілізаційну дорогу. Головне наше завдання — набуття справжнього суверенітету і зовнішньополітичної суб’єктності. У перспективі, дасть Бог, ми самі зможемо визначати власну долю.

А недоімперія нехай гниє в своїй глушині. І щоб вона не отруювала трупною отрутою околиці, світові доведеться висилати санітарну команду дезинфекторів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ