Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Ось якщо в Фейсбуці або перед телевізором за пляшкою пивка, то ми всі точно знаємо, як і що треба зробити, щоби все стало, як треба. І все здається елементарним, Ватсон!

Але оцініть нетривіальність завдання, яке існує нині перед світовими лідерами.

В недоімперії свідомо і цілком успішно наганяється військова істерія, все це «побєдобєсіє» та інший агресивний психоз. Реакція вати на перемогу Джамали – хоча це лише музичний конкурс! – цілком характерна: приїдемо на «Євробачення-2017» на танках.

Вони там скоро війною Британії почнуть загрожувати через те, що закон тяжіння відкрив Ньютон, а не Путін.

Саме це не розсмокчеться. Тим більше, що розколупують всіляко.

Значить, обов’язково кудись полізуть з авіацією радянських часів і антикварним калашом.

Економічні проблеми чад війни не знімуть. Навпаки – опанує марення про несправедливий розподіл благ і захочуть вторгнутися в Прибалтику або Фінляндію, щоби пожерти і пограбувати.

Від «побєдобєсія» недоімперію здатна вилікувати лише віськова поразка – жорстка, очевидна, дана у відчуттях. Ось так, щоби китайці або НАТОвці марширували по їхніх містах і селах.

Але недоімперія має намір застосовувати ядерну зброю, причому з будь-якого приводу. Ніяк не збагну, чому за «Євробачення» ракетним ударом досі не загрожують.

В ядерній війні переможців не буде.

Значить необхідно якимось надійним чином позбавити недоімперію ядерного потенціалу, гарантувати його незастосування, а потім вже влаштувати їй Аустерліц, Бородіно, Цусіму і оборону Севастополя в одному флаконі.

Ну, і як доморощені геостратеги запропонують вирішити цей біном все того ж Ньютона?

Ось тому Захід і не настільки рішучий, як нам би, в Україні, хотілося.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ